26.04.2006, Redakce

Trenérský doyen Petr Uličný se do Jihlavy těší za kamarády

Petr Uličný, který za čtrnáct dní doma v Olomouci po třech a půl úspěšných letech s trénováním skončí, je ve svých 56 letech nejzkušenějším prvoligovým koučem. Během své kariéry vystřídal v nejvyšší soutěži osm klubů (Zlín, Plzeň, Žižkov, Ostrava, Brno, Opava, Hradec Králové, Olomouc) a končit rozhodně nehodlá. „Určitě bych rád v trénování pokračoval. Preferuju českou ligu, na druhém místě je Slovensko a kdyby to nevyšlo, tak bych se klidně podíval někam ven,“ hlásí bodrý Moravák z hanácké metropole.

 
Pane trenére, prošel jste toho hodně, ale v Jihlavě jste ještě první ligu hrát nemohl. Jak se na Vysočinu těšíte?

V Jihlavě jsem byl na lavičce jenom jednou, s Hradcem ještě ve druhé lize. Moc se k Vám těším. Na mého kamaráda a výborného trenéra Karla Večeřu i na Zdeňka Tulise, proti kterému jsem ještě kopal a pak jsem ho jako Brücknerův asistent krátce vedl v Olomouci. Těším se taky na Pepíka Augustu, který mi slíbil, že mě vezme do toho Grandu za těma hokejovýma legendama.

Jaký zápas v Jihlavě očekáváte?

Jihlava hraje o záchranu a to utkání pro nás bude hodně těžké. Na podzim jste u nás vyhráli a nastartovali nás do menší krize. Takže Vám máme co vracet. Vysočina má silné mužstvo, kterému se těžko střílejí góly. Trenér Večeřa má defenzívu perfektně zorganizovanou. Dopředu sice máte problémy, ale kdo je dneska v naší lize nemá. Viděl jsem v televizních sestřihách, že jste několikrát měli v koncovce smůlu. V sestavě nejsou zvučná jména, ale vládne v ní týmový duch. Budeme se snažit podat v Jihlavě co nejlepší výkon, ať vyhraje ten lepší.

V neděli jste vyhráli v Blšanech. Dokázal byste si zatipovat, kdo z první ligy nakonec sestoupí?

Velice nerad. Je fakt, že Blšany si proti nám dost uškodily a budou to mít v závěru moc složité. A o druhém sestupujícím se podle mě rozhodne mezi Jihlavou a Plzní. Vím, jaké to je, když se spadne a absolutně to nepřeju nikomu. O vazbách na Jihlavu jsem už mluvil, v Plzni jsem zase začal ligu kopat a narodil se mi tam syn.

Na jaře se v olomouckém dresu začíná prosazovat odchovanec ze Žďáru nad Sázavou Aleš Chmelíček. Jak se Vám zamlouvají jeho výkony?

Je to hráč, který musí být neustále držený pod krkem, ale útočník je to dobrý. Je rychlý, umí se dostat do šance a dobře řeší před brankářem situace jeden na jednoho. Pro první ligu to bude kvalitní fotbalista.

 
Aktuálně

Hlasujte o Hráče FC Vysočina Jihlava za jaro 2024

Odehraná fotbalová sezóna vybízí k bilancování a též k nejrůznějším anketám. Jednu takovou nabízíme na klubovém webu, na jehož titulní straně můžete v pravém sloupci v záložce HRÁČ MĚSÍCE (vedle záložky ZÁPASY) vybírat pětici nejlepších hráčů FC Vysočina za jaro 2024. S jarní jedničkou přineseme v první polovině června rozhovor. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu