11.01.2021, Miroslav Fuks

Aleš Křeček: Je možné, že v lednu žádný duel hrát nebudeme

Aleš Křeček: Je možné, že v lednu žádný duel hrát nebudemePo více než měsíci dnes před své svěřence znovu předstoupil kouč Aleš Křeček. FC Vysočina totiž zahájil zimní přípravu na jarní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Jihlavského lodivoda jsme samozřejmě museli na prahu zimního drilu vyzpovídat.

 

V kabině nebylo možné přehlédnout dvě nové tváře – Vojtěcha Patráka a Jakuba Selnara. Nakolik tyto talentované mladíky znáte?
O Vojtovi Patrákovi víme dlouhodobě, uvažovali jsme o něm již v letním přestupovém období. Sledovali jsme jej v některých podzimních duelech v ČFL. Jde o perspektivního fotbalistu, který už převyšuje sparťanské třetiligové „béčko“ a nepřekvapuje, že na podzim začal sbírat první zkušenosti v letenském „A“ týmu. Hrát může na všech ofenzivních postech a my věříme, že nám na jaře pomůže.

Kuba Selnar nejčastěji nastupuje na pozici křídelního hráče, přičemž často hraje na křídle „přes nohu“, což mu umožňuje pronikat do středu hřiště. Podobně, jak se prosazuje Tomáš Smejkal. Některé duely však odehrál jako podhrotový útočník. I on v týmu vhodně zvýší konkurenci na ofenzivních postech.

Měl jste už možnost hovořit s navrátilcem Luďkem Vejmolou?
Jeho návrat do týmu velmi vítáme, má zkušenosti a může nám na jaře hodně pomoci. Měl jsem s ním dlouhý rozhovor, v němž mne velmi potěšilo, že on sám chce za Jihlavu chytat a neberete svůj návrat jako krok zpět. Každopádně nadále platí, že brankáři jsou v kompetenci Juraje Šimurky a já se přizpůsobuji jeho doporučení.

Mladý gólman Michal Lancman by za této situace měl hostovat v Novém Městě na Moravě?
Ano, vše k tomu směřuje. Michal potřebuje pravidelně chytat a MSFL k tomu nabízí ideální příležitost. Problémem je současná covidová situace, kdy třetiligové týmy ani netrénují. I proto se bude normálně připravovat s námi do doby, než nastane další rozvolnění podmínek.

S jakými omezeními se díky koronaviru budete potýká v tréninku?
Jako tým s profesionálním statutem není náš tréninkový proces nijak výrazně omezen. Pominu-li tedy možnosti regenerace. Zatím tedy. Problém představuje konání přípravných zápasů. Třetiligové amatérské celky k zápasům nemohou vůbec nastupovat a před konáním každého utkání nadále platí požadavek na PCR testování hráčů. Tím rostou finanční náklady klubů i v rámci přípravy. Je tedy dost dobře možné, že v lednu žádný duel hrát nebudeme. Musíme se s tím porvat.

Zrušeny byly tradiční funkční a diagnostické testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze...
Současná omezení jiné řešení ani neumožňují. Zvažujeme, že terénní test připravenosti hráčů provedeme sami v rámci našich podmínek a možností. Nebo si kondici hráčů na FTVS zkontrolujeme zhruba za čtyři týdny, pokud to tedy situace umožní.

Můžete odtajnit, jak bude zimní tréninkový blok koncipován?
Na rozdíl od I. ligy, která díky termínovému tlaku a vyhřívaným trávníkům vypukne už o nadcházejícím víkendu, se v rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nic nemění. Čeká nás klasických osm týdnů přípravy a máme dostatek prostoru k tomu, abychom hráče a tým dobře nachystali na březnový start. Týdenní struktura tréninků tak bude standardně obnášet dvě jednotky v posilovně, jeden běžecký trénink na tartanu a zbytek tréninkových dávek proběhne na umělce. Byl bych moc rád, kdybychom se co nejdříve dostali na přírodní trávu třeba ve Vyskytné. Uvidíme, co nám počasí dovolí.

Jaký je aktuální zdravotní stav týmu?
Zatím s námi naplno nemůže trénovat nováček Vojta Patrák, který má problém s patou. Má individuální režim a měl by se k nám připojit v příštím týdnu. Jinak jsou všichni v pořádku. Na úvodním tréninku nám tedy ještě scházel Chok Dau, jenž uvízl na letišti.

 
Aktuálně

Lukáš Vaculík: Náš tým má správný charakter i potřebnou kvalitu

Nejnáročnější sezóna v historii FC Vysočina, která se datuje od roku 2000, si to prostě vyžádala. Sportovní ředitel a předseda představenstva Lukáš Vaculík byl před diktafony novinářů netradičně vyžádán hned po skončení nedělního duelu proti Vlašimi, aby se podělil nejen o své bezprostřední dojmy a pocity. A my vám je rádi nabízíme. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu