27.04.2021, Michal Růžička

Kapitán Matúš Lacko prodloužil smlouvu o dva roky!

Kapitán Matúš Lacko prodloužil smlouvu o dva roky!Jihlavský kapitán Matúš Lacko, který před pár dny oslavil své třicáté čtvrté narozeniny dostal od vedení Vysočiny dárek v podobě prodloužení smlouvy o dva roky. „Pokračování Matúše bylo naší hlavní prioritou.“ Zdůraznil Sportovní ředil Lukáš Vaculík.

 

„Prodloužení Matúše Lacka pro nás bylo velice důležité. Dokonce bych řekl, že pokračování Matúše bylo naší hlavní prioritou. Věřil jsem, že to dopadne. V tom týmu, který se hodně omladil, je Matúš jeho nedílnou součástí. Zaprvé je velký rozdíl, jestli ho máme na hřišti, nebo ne. Zadruhé je důležitou součástí do kabiny. Pro nás to bylo hodně důležité a jsme rádi, že jsme s ním o dva roky prodloužili smlouvu. Budeme chtít, aby u nás zakončil fotbalovou kariéru.“ Zhodnotil přínos Matuše Lacka sportovní ředil Jihlavy Lukáš Vaculík.

Matúši, prodloužil jsi smlouvu o dva roky, co to pro tebe znamená?

Pro mě to byl docela zásadní krok, protože mám nějakou jistotu. Ten věk už nezastavím. Byla to pro mě první varianta, co jsem si chtěl splnit a druhý bod při kterém jsem se rozhodoval, tak byla Jihlava, protože se mi klub zaryl pod kůži. Jsem Vysočině ještě něco dlužný, takže jsem za to rád.

Průměrný věk Jihlavy se pohybuje okolo 21 let, jak se cítíš mezi mladými spoluhráči?

Cítím, že mládnu. Mám takový pocit. Tím že jsem měl 34 let, tak mám pocit, že mezi mladými spoluhráči mládnu. Ne že bych se mezi nimi cítil, jak nějaký dědek, ale někdy se jim snažím docela přizpůsobit, takže tím, kolik je mladých spoluhráčů kolem mě, tak je to pro mě zajímavé.

Jsi jediný třicátník v kabině, jak se k tobě chovají mladí spoluhráči, mají k tobě respekt či si občas z tebe udělají srandu?

Myslím si, že je tam taková chemie. Udělají si ze mě srandu, ale přitom mají ke mně respekt. Takže někdy, když řeknu nějakou blbost, tak si mě nedobírají. Zase na druhou stranu si dokážou udělat někdy srandu sám ze sebe.

Za dvě sezóny jsi v Jihlavě nebyl nějak vážně zraněný, co bys poradil mladým fotbalistům ohledně regenerace?

Regeneruji pravidelně. Chodím často na masáže či na studenou vodu. Není to nic světoborného. Jsem z jižní Moravy, jak tam žiji dlouho, tak si dám dvě deci vína. To mi neuškodí. (smích)

Před pár dny ti bylo 34 let, už si přemýšlel, co budeš dělat po kariéře?

Trenéřina mě moc neláká. Chtěl bych dělat něco pro klub. Když to nevyjde, tak přemýšlím o byznysu. Dělat sám na sebe, ale zatím to mám jen jako sen. Jestli se k tomu někdy dostanu, to nevím.

Mnoho hráčů si jezdí přivydělávat do Rakouska, kde hrají v nižších soutěžích. Přemýšlel si o této variantě?

Já už v Rakousku půl roku byl,když jsem odešel ze Zbrojovky Brno. Zlomil jsem si tam ruku těsně před přípravou, takže moc slávy jsem tam neudělal a po půl roce jsem tam skončil. Teďka vůbec neuvažuji nad tím, že bych se někdy vrátil do Rakouska.

Máš ještě nějaký fotbalový sen či cíl?

Já už to říkal na začátku, že pokud tady prodloužím smlouvu, tak můj cíl bude abychom hráli na špici tabulky a nejdůležitější cíl je do konce smlouvy vybojovat první ligu. Pak si dát na tribuně pivo a podívat se na ligové zápasy.

V Jihlavě jsi dva roky, jak bys svoje působení v jihlavském dresu zhodnotil?

Má to dvě stránky. První půlrok jsem bral tak, že jsem kryl záda Vácovi (poz. red. Lukáš Vaculík), ale nakonec jsem se probojoval do sestavy docela rychle. To mě zahřálo na srdíčku. Trenéři mi dali šanci i klub mi jí dal. Z jedné strany to beru jako super. Na druhou stranu to beru tak, že jsme v první sezóně nepostoupili zpět do první ligy a teď hrajeme ve spodní části tabulky, takže to je taková obrácená strana mince.

Na jaké pozici se ti hraje nejlépe a proč?

Nejlépe se mi hraje na pozici 8, když mám za sebou někoho pracovitého a můžu se trošku zbláznit na hřišti a něco vymýšlet do ofenzívy.

Bydlíš ve Znojmě, jak náročné je pro tebe dojíždět do Jihlavy ze Znojma?

Docela jsem si na to zvyknul. Nedělá mi to problémy. I když jsou někdy dny, kdy se člověku nechce, tak přespím na stadionu, když je toho hodně, ale zvyknul jsem si. Protože to dělám kvůli rodině. Nechtělo se nám stěhovat. Znojmo milujeme a je to náš domov.

 
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu