07.04.2020, Miroslav Fuks

FAČR ukončila české amatérské soutěže

FAČR ukončila české amatérské soutěžeVýkonný výbor Fotbalové asociace ČR na svém dnešním zasedání rozhodl kvůli pandemii koronaviru o ukončení amatérských soutěží od třetí ligy níže včetně mládežnických soutěží. V platnosti zůstává konečné pořadí k 8. dubnu s tím, že nedojde k postupům ani sestupům.

 

„Nešlo čekat dál a situace se už musela řešit. Mrzí mě, že nám nebylo umožněno dohrát naše soutěže, ale pokud říkáme všichni, že je zdraví v tuto chvíli jednoznačně na prvním místě, musíme se tím stejně jednoznačně řídit i v našich rozhodnutích,“ uvedl předseda asociace Martin Malík.

Kluby na amatérské úrovni zároveň nebudou sestupovat ani postupovat, výjimkou je prostupnost s profesionály, tedy FORTUNA:NÁRODNÍ LIGOU. Ta je zatím, stejně jako nejvyšší soutěž, která spadá pod Ligovou fotbalovou asociaci (LFA), pouze přerušena.

Rozhodnutí se bohužel citelně dotkne hned tří týmů FC Vysočina, které se momentálně nacházejí na 1. příčkách svých soutěží. Na návrat do MSFL může zapomenout juniorka a koronavirová krize minimálně o rok déle přiková v nižších soutěžích všechny čtyři dorostenecké týmy Vysočiny. „Je to velmi frustrující. Moc nás mrzí, že devítiměsíční práce hráčů a realizačních týmů takto přijde vlastně vniveč. Věřili jsme, že by oba starší dorosty na jaře dokázaly využít svého výhodného postavení v MSDL, potažmo v MSDD, a postoupit o soutěž výše, tedy do I. ligy a MSDL. Spolu s nimi by se v ročníku 2020/21 kvalitnější zápasové konfrontace dočkaly i navazující týmy mladšího dorostu. Nedá se však nic dělat, zdraví je v tuto chvíli přednější, než postupy,“ okomentoval dnešní verdikt Josef Morkus, manažer FKM Vysočina Jihlava.

 
Aktuálně

Hráčem FCV za měsíc květen jste zvolili Jana Fortelného

Tradiční anketa FC Vysočina o „Hráče měsíce“ nehlásí žádnou změnu ani po koronavirové pauze. V posledních čtyřech hlasováních zvítězil hned třikrát jednadvacetiletý středopolař a člen kádru české reprezentace U20 Jan Fortelný. Aktuálně ovládl hlasování za květen, do nějž jsme zahrnuli i jeden ligový duel odehraný v březnu. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu