26.01.2010, Miroslav Fuks

Hráči Vysočiny se potí na soustředění

Hráči Vysočiny se potí na soustředěníFotbalisté FC Vysočina nyní zažívají nejnáročnějších sedm dní celého roku. Od pátku 22. ledna do čtvrtku 28. ledna pobývají v jabloneckém hotelu Břízky, který je ideální kulisou vrcholné fáze kondiční přípravy nejen pro jarní sezónu. Trenéra Luboše Urbana jsme požádali o bližší přiblížení těchto fotbalisty neoblíbených galejí. Jak vypadá běžný den na soustředění?

 

Každý den má pevný řád a jasný program od 7:30 do 23:00 hodin, kdy je stanovena večerka. Hráče denně čekají tři náročné tréninkové jednotky a na závěr hodinová povinná rehabilitace. Dopolední a odpolední fáze jsou hodně pestré a střídáme v nich výběhy v terénu, tréninky na umělé trávě a dvakrát si hráči užili běžek. Třetí večerní fáze probíhá v tělocvičně, kde na kluky čeká posilovna, aerobik a nebo kick-box. Navíc hráči absolvují individuální pohovory, sezení u taktiky, rozbor zápasů apod.

Co hráči dělají ve volném čase?

Myslím si, že především leží a odpočívají. Při takto náročném tréninkovém programu a stupňující se únavě jim mnoho sil nezbývá. Nedivím se, že ani nemají moc energie na srandičky. O ty se musíme s větším či menším úspěchem pokoušet my trenéři nebo maséři a alespoň trochu jim zvednout nápadu.

Sehrajete během soustředění nějaké utkání?

Ne. Nechtěl jsem takto program soustředění nabourávat. Navíc mám zkušenost, že při takových zápasech, do kterých se jde z velké únavy, často dochází ke zraněním. Hráči hrají modelové zápasy na trénincích a už tuto sobotu nastoupí proti prvoligovým Bohemians Praha.

Jak hráči s přípravě přistupují?

Všichni si uvědomují, že nyní prožívají vrchol kondiční přípravy, z níž budou čerpat po celou fotbalovou sezónu. Vědí, že je tento dril absolutně nezbytný a že vše podstupují jen a jen pro sebe. Jsem moc rád, že tuto nejtěžší část zimy můžeme absolvovat ve velmi příjemném prostředí hotelu Břízky, který často hostí i další prvoligové kluby či reprezentaci. Máme zde skutečně skvělé podmínky, které napomáhají výbornému přístupu všech hráčů k tréninkům.

Nekomplikuje vám přípravu počasí?

Absolutně ne. Oproti jiným částem republiky máme kliku, neboť zde je trvale slunečno s denními teplotami kolem -6°C. Nový sníh zatím nenapadl. Prostě exkluzivní počasí!

Zranění vás netrápí?

Únava se během soustředění stupňuje, přesto jsme nezaznamenali žádné vážnější problémy. Drobnosti řešíme za pochodu. Naplno už trénují i Petr Filip a Vašek Winter.

Při množství nových hráčů soustředění neslouží pouze k tréninkové přípravě...

Zimní pauza je dostatečně dlouhá k tomu, abychom mohli udělat výrazné změny v kádru. Rozhodli jsme se pro velký řez a příchod nových perspektivních fotbalistů, který prostě už musel nastat. Kolektiv se tímto hodně proměnil a právě týdenní soustředění je ideální možností k tomu, aby se hráči vzájemně poznali a utužil se kolektiv.

Jste se současnou podobou kádru spokojen?

Jsem spokojen. S nedělním příchodem Filipa Dorta jsme prakticky završili radikální přestavbu týmu. S tímto kádrem, který se pravděpodobně ještě bude zužovat, chceme jít do jarních mistrovských zápasů. Máme nyní dostatek času na to, aby se mančaft sehrál a vyladil. Pokud by měl během února přijít ještě nějaký hráč, tak pouze za předpokladu, že nás někde výrazně tlačí bota a že daný fotbalista jde do základní sestavy.

Jak si vedou mladíci Matiášek, Filip a Demeter?

Matiášek je zajímavým typem talentovaného urostlého gólmana. V tréninku je velice pracovitý. Filip si o nominaci řekl podzimními výkony v juniorce. Nyní je pro něj ideální doba, aby se ve fotbale pokusil posunout výše. V zimě potřeboval zapracovat na hmotnosti a také ho trochu zbrzdilo zranění kotníku. Demeter se mi fotbalově velice líbí. Jde o moderního, rychlého a dynamického hráče. Je určitě perspektivní a i on dostane svoji příležitost.

Denní program FC Vysočina na soustředění:

7.30: snídaně
9.30: tréninková jednotka I. fáze
11.45: oběd
14.30: tréninková jednotka II. fáze
17.30: večeře
19.30: tréninková jednotka III. fáze – I. skupina
20.15: tréninková jednotka III. fáze - II. skupina
20.15: regenerace a wellness – I. skupina
21.00: regenerace a wellness – II. skupina
22.00: 2. večeře
23.00: večerka

 
Aktuálně

V pátek přijede Sparta B - skončí jarní doba remízová?

Po jednom naskakují body do tabulky jen pozvolna. Své o tom vědí fotbalisté FC Vysočina, kteří ve třech dosavadních jarních duelech vždy pouze remizovali, čímž se v enormně vyrovnané tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nepříjemně na pouhé tři body přiblížili sestupovým příčkám. Ona 15. pozice aktuálně náleží pátečnímu jihlavskému soupeři – juniorce... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu