23.01.2009, Miroslav Fuks

Kádr Vysočiny se rozdělí na dva vyrovnané týmy

Kádr Vysočiny se rozdělí na dva vyrovnané týmyKondičně nejnáročnější týden zimní přípravy završí první tým FC Vysočina neméně náročnými přípravnými zápasy. Kádr mužstva se rozdělí na 2 vyrovnané týmy, které v sobotu 24. ledna sehrají shodně od 14:00 hodin duely v Českých Budějovicích a na Rapidu Vídeň. Na Rapid se Vysočina vrací takřka přesně po pěti letech, kdy zde překvapivě zvítězila.

 
Určitě stojí za to tehdejší zápas si připomenout. Jihlavský tým vedl bývalý hráč Rapidu Roman Pivarník, který dal důvěru této sestavě: Vorel - Šourek, Ryška, Kadlec - P. Bartoš (46. Veselý), Večeřa, Vladyka, Baštař, Vaculík (65. Brabec) - Hošťálek (60. Malínek), Kaplan. Zápas se hrál za hustého sněžení na umělé trávě a domácí v něm byli horším týmem. Přestože v jeho dresu nastoupili známá jména Maier, Laursen, Herzog, Sturm, Wagner, Ivanschitz či Kienast, tak prohráli 1:2 (0:2). Branky stříleli 68. Hoffmann - 29. Vladyka, 35. Hošťálek.

„Podobný výsledek bychom samozřejmě uvítali i teď, ovšem nadále pro nás není prioritní. Především chceme vidět dobrý výkon v souladu s našimi taktickými záměry. Navíc je třeba zdůraznit, že tento druhý celek rakouské ligy je v přípravě mnohem dál, neboť má za sebou herní soustředění na Kypru. Pozitivem je pro nás skutečnost, že utkání proběhne na vyhřívaném přírodním trávníku,“ uvedl kouč Karol Marko, který do Vídně vyrazí společně s vedoucí týmu Šilhánem. Asistenti Vrzáček a Jansa povedou druhý tým v Českých Budějovicích.

Marko se též vyjádřil k dosavadnímu průběhu tréninkového drilu: „Jsem zatím spokojen. Absolvovali jsme všechny naplánované tréninkové jednotky, v nichž hráči předvedli příkladný přístup a nasazení. Mnozí si sáhlo až na samé dno svých sil. K tomu jsme výrazně zapracovali i na taktické stránce. Jedinou drobnou kaňkou přípravy je absence Gáby, kterému menší zdravotní komplikace zatím neumožňuje plnou zátěž. I proto se víkendových příprav nezúčastní a nahradí ho v nich kapitán juniorky Wasserbauer. Gába chybějící kondiční tréninky doběhá v nadcházejících dvou týdnech. Jsem rád, že toto manko už dohnal Urban.“


 
Aktuálně

Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu