30.10.2017, Lukáš Novotný

Marek Kolář: Ligová premiéra na obzoru?

Marek Kolář: Ligová premiéra na obzoru?Má-li FC Vysočina nějaký post, který ji v minulosti, dnes ani do budoucna nemusí rozhodně trápit, pak je to pozice brankaře. Stabilními členy A týmu jsou Jan Hanuš a Matěj Rakovan. K nim se postupnými kroky přidávají mladí gólmani Pavel Soukup a Marek Kolář. Právě s Markem (3.11.1996), současnou jedničkou jihlavské juniorky, vám přinášíme další rozhovor ze seriálu, kde se věnujeme našim mladým nadějím.

 

V kolika letech jsi se fotbalu začal věnovat a kdo tě k němu poprvé přivedl?
Fotbal hraju od šesti let a na stadion do Světlé nad Sázavou, kde jsem začínal, mě přivedli rodiče.

Tvé fotbalové působení zatím neuzavírá jenom účinkování v Juniorské lize v barvách FC Vysočina. Jsi jedním z vyvolených hráčů, kteří měli tu čest natáhnout přes hlavu reprezentační dres v mládežnických kategoriích. Jak moc si této zkušenosti ceníš?
Zkušenost to byla veliká. Působení pod trenérem Soukupem v U18 jsem si užil a každý sraz mě něčím obohatil. Je to největší pocta, kterou můžete v kariéře zažít a mým snem je si to někdy zopakovat i v seniorské kategorii.

Vzpomeneš si, kolik zápasů za mládežnické reprezentační výběry jsi dohromady odchytal?
V rámci přátelského dvojzápasu s Irskem a mezinárodního turnaje Slovakia Cup jsem nastoupil proti Irsku, Ukrajině a Slovensku.

Měl jsi již tu možnost zapojit se do tréninku, nebo přípravného zápasu s "áčkem" FCV?
Do „áčka“ postupně nakukuju, za sebou mám pár přátelských zápasů. Jsem rád za každou příležitost a to i v tréninkovém procesu, kde se můžu učit od zkušenějších kolegů.

Na postu brankaře má FC Vysočina asi největší konkurenci v porovnání s dalšími pozicemi. Roli jedničky zastává s velkým přehledem Jan Hanuš, dvojkou je neméně zkušený Matěj Rakovan a trojkou další talentovaný brankař Pavel Soukup. Věříš i přes tento přetlak, že svou ligovou premiéru zažiješ právě v dresu FC Vysočiny?
Nikdy neříkej nikdy, ale momentálně je mým nejbližším cílem otrkat se v mužském fotbale třeba ve druhé lize.

Navštěvuješ pravidelně domácí zápasy prvního týmu FC Vysočina v HET lize?
Samozřejmě, i sledovat naše gólmany je zkušenost pro budoucnost.

Máš fotbalový vzor, který tě ve tvé fotbalové kariéře inspiruje, či motivuje?
Od malička byl mým vzorem Petr Čech, ale postupně se s mým brankářským vývojem měnily i mé vzory. Nyní je to spíše Marc-Andre ter Stegen a Tomáš Vaclík, kteří jsou mi bližší svým stylem chytání.

Sníš o zahraničním angažmá, nebo se chceš natrvalo prosadit v české lize?
Jak jsem již uvedl, prvotním cílem je prosadit se v mužské kategorii. Další z cílů je naše nejvyšší soutěž, kterou bych rád ochutnal v našem dresu. Sen o zahraničí má asi každý, ale chci jít postupnými kroky.

Jaké jsou tvoje volnočasové koníčky? Vyhledáváš od fotbalu odreagování, nebo je fotbalové hřiště tvým druhým domovem?
Svůj volný čas se snažím využít k regeneraci a odpočinku. Rád trávím čas s přáteli a rodinou. Jakmile se naskytne možnost, chodíme se spoluhráči hrát tenis a squash nebo na sobě pracovat do posilovny. 

Vybavíš si fotbalové utkání, na které jako brankař opravdu rád vzpomínáš?
Tady je to jednoznačně premiéra v reprezentačním dresu v utkání s Irskem. Z poslední doby pak vítězství 1:0 nad juniorkou Českých Budějovic na hlavním stadionu, kde to mám moc rád.

 
Aktuálně

U18: Čtyři góly ve Svratce až ve druhé půli

Ve stejný den jako tým U19 sehrál svůj divizní duel též starší dorost "B". Na půdě Svratky se dočkal první jarní výhry, o níž však rozhodl až ve druhém dějství díky dvěma trefám Daniela Mlejnka a brankám Oskara Točíka a Lukáše Samka. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu