29.11.2021, Zuzana Michalková

Vítězstvím nad Spartou ukončily starší žákyně úspěšnou podzimní část sezóny

Vítězstvím nad Spartou ukončily starší žákyně úspěšnou podzimní část sezónyV podzimní části 1. ligy starších žákyň ukázaly hráčky FKM Vysočina Jihlava, že jsou připravené dobýt přední příčky tabulky. Tato část sezóny byla pro starší žákyně velmi výsledkově nevyrovnaná, nicméně herní výkon hráček byl od prvního zápasu stabilní. Vzhledem k postupu do dorosteneckého věku v příští sezóně byly začleňovány dívky z mladších věkových kategorií a i ty předvedly, že mají své místo v sestavě a jsou důležitým prvkem týmu.

Milan Juříček, trenér starších žákyň, zhodnotil podzimní část sezóny následovně: „Po hodně kvalitní přípravě, která začala týdenním soustředěním, přišel republikový turnaj Kouba cup. Dle mého názoru nebyl týden před sezónou vhodně zvolený termín. Turnajový systém rozhodil dobré nastavení týmu na sezónu. Na podzim byla naším cílem příčka ve vrchní polovině tabulky. Cíl holky splnily, ale určitě to mohlo být ještě lepší. V několika zápasech určitě neprodaly všechno, co v nich je. Na tomto budeme do jarní části intenzivně pracovat - ustálit výkonost. Jinak tým pracuje velmi dobře, výborná je také účast na trénincích, holky jsou nesmírně pracovité a parta je dobrá. To vše stojí za dobrým a úspěšným podzimem.“

1.liga starších žákyň Čechy:
1. kolo: AC Sparta Praha - FKM Vysočina Jihlava 3:0 (2:0)
2. kolo: FKM Vysočina Jihlava - FK Dukla Praha 3:2 (2:0)
3. kolo: FC Slovan Liberec - FKM Vysočina Jihlava 2:1 (0:0), pen: 6:5
4. kolo: FKM Vysočina Jihlava - TJ Sokol Třebeš 6:1 (0:0)
5. kolo: Viktoria Plzeň - FKM Vysočina Jihlava 2:0 (1:0)
6. kolo: FKM Vysočina Jihlava - FK Pardubice 4:1 (1:1)
7. kolo: SK Slavia Praha - FKM Vysočina Jihlava 2:1 (2:0)
8. kolo: FKM Vysočina Jihlava - ABC Braník 4:2 (2:1)
9. kolo: MFK Trutnov - FKM Vysočina Jihlava 1:7 (1:4)
10. kolo: FK Teplice - FKM Vysočina Jihlava 2:1 (1:0), pen: 5:4
11. kolo: FKM Vysočina Jihlava - FC Hradec Králové 3:1 (2:0)
12. kolo: FKM Vysočina Jihlava - AC Sparta Praha 1:0 (1:0)

„V předehrávce 12. kola i přes velký počet hráček v karanténě na obou stranách dokázaly dívky odehrát velmi kvalitní zápas. Ve 30. minutě po chybě ve sparťanské obraně dokázala jediný gól zápasu vstřelit Eliška Šefčíková," zhodnotil poslední utkání podzimní části trenér Juříček.