11:8
(4:5)

Branky Vysočiny: Savi 4, Šimon 2, Vacek, Nehyba
FC Vysočina: I. : Prchal Adam – Nováček Jakub, Maršík Jiří, Homola Šimon – Nehyba Filip, Došek Vojtěch, Pavlík Jan, Skalický Adam – Savi Adam II. : Duben Václav– Böhm Adam, Fila Martin, Doležal Rudolf – Vacek Pavel, Šimon Adam, Smejkal Kryštof – Luňáček Ondřej, Zástěra Adam

Abychom nevypadli z tempa, zavítali jsme hned ve středu na hřiště FC SPARTA BRNO. Do Brna není naštěstí moc daleko a tak nás následovala i početná skupina našich fanoušků. Starší, kteří nám dělají vždy předskokana, vyhráli o jeden gól, takže jsme plni očekávání vstoupili do utkání s naším poměrně častým soupeřem. Nesmíme opomenout, že s námi nepřijel Románek, který utržil ránu z předchozího utkání s Hodonínem a má ruku v sádře. Doufáme, že je dobře pojištěn a při výplatě bude pěkná oslava. Opět jsme se rozdělili na dva mančafty  a protože tentokrát máme k dispozici i pár statistik, můžeme být konkrétní. Družstvo, říkejme mu třeba „A“, mělo v bráně Adama Prchala a před ním hráli  : Šimon Homola, Jirka Maršík, Vojta Došek, zvaný Vokurka, dále pak Honza Pavlík, Adam Skalický, zvaný Skalda, Filip Nehyba, Adam Savi, zvaný Savi a Kuba Nováček. Družstvo, říkejme mu třeba „B“  mělo v bráně koho jiného, než Vaška Dubna a před ním hráli  : Adam Šimon, Ruda Doležal, Adam Böhm, Kryštof Smejkal,  Martin Fila, Pavel Vacek, Ondra Luňáček a Adam Zástěra, zvaný Zástěrka. Mimochodem, všimli jste si, že za nás hraje šest Adamů, asi epidemie. Ještě než jsme to zpustili, shodli se všichni přítomní, že pan Ruda musí zaplatit zápisné za to, že Ruda junior obléká kapitánskou pásku a Otec Ruda se ani moc nebránil. Když ho pan Duben pustil z kravaty, slíbil dobrovolně, že všechny své dluhy do posledního vyrovná. Vše bylo připraveno a tak se mohlo začít. Mužstvo „A“ se rozjíždělo poměrně pomalu, až trenér musel zvýšit hlas, což nebývá tak časté. Kromě Skaldovi tyčky se nám moc nedařilo, a tak jsme k nelibosti našich fanoušků prohrávali po 10 minutách 3:0. Pak to ale Saviče přestalo bavit a góly ve 12, 20 a 28 minutě srovnal skóre prvního poločasu na 3:3. Gratulujeme k čistému hattricku. Na vedlejším hřišti to vypadalo o něco lépe a tak jsme se už ve třetí minutě díky Pavlovi Vackovi ujali vedení 1:0. Soupeř potom vyrovnal, ale konečné skóre 2:1 bylo v režii Adama Šimona. Po první půli jsme tedy vedli 5:4 a všichni  očekávali  nápor v půli druhé.  Nápor přišel, ale bohužel ze strany soupeře. Začali nás přehrávat na obou hřištích a ani čtvrtý gól Saviče, druhý Adama Šimona a první Filipa Nehyby nám nepomohl utéct hrobníkovi z lopaty. Konec utkání jsme nezvládli a tentokrát jedeme domů bez bodů. Konečný stav utkání 11:8 v náš neprospěch. Doufejme, že si napravíme reputaci hned  v sobotu 24.8.2013 ve Velkém Meziříčí.