TepliceTeplice
21.kolo, neděle 2.4.2006, 17:00
3:1
(2:0)

Góly: 6. Sabou, 18. Jirsák, 88. Džeko - 49. Svoboda Rozhodčí: Jech - Tulinger, Pospíšil. ŽK: Krmaš - Lovětínský, Šourek, Svoboda, Veselý. Střely na bránu: 8 : 3. Střely mimo bránu: 7 : 5. Rohy: 10 : 5.
Diváci: 3950
Teplice: Poštulka - Benát, Hunal (89. Štohanzl), Klein, Krmaš - Verbíř, Jirsák, Sabou, Tesařík (68. Kaufman) - Kroupa (82. Džeko), Rilke. Trenér: Mareček.
FC Vysočina: Rzeszoto - Bartoš, Šourek, Kadlec, Kopic - Svoboda, Vladyka, Zúbek, Lovětínský (40. Veselý), Liška (40. Kaplan) - Vácha (71. Pacholík). Trenér: Večeřa.

Vysočina Teplicím vysokou podzimní domácí porážku neoplatila. Proti druhému celku tabulky naši hráči doplatili na velmi špatný vstup do utkání, ve kterém již v 18. minutě prohrávali 2:0. Zkraje druhé půle sice Svoboda svým premiérovým gólem v dresu Vysočiny snížil, snaha našich hráčů však ke kýženému bodu nevedla. Naopak to byli favorizovaní domácí, kteří v závěru upravili na konečných 3:1. Vzhledem k výsledkům dalších zápasů se Vysočina propadla až na poslední místo. Teplický kouč Mareček po nekonečné remízové sérii před duelem s Jihlavou sáhl ke změně v rozestavení, když vsadil na hru se tříčlennou obranou a pětičlennou zálohou. A domácím se novinka osvědčila. Jihlavským dojem ze sympatického úvodu pokazila už šestá minuta, když po rohu Jirsáka neuhlídal Lovětínský Saboua a domácí středopolař hlavičkou zajistil Teplicím vedení. Hosté nerezignovali a v útoku se připomněli nebezpečnými akcemi Lovětínského a Svobody, jenže na Stínadlech je srážely laciné chyby v obraně. V 18. minutě se na levé straně prosmýkl Benát a jeho zpětnou přihrávku uklidil do branky záložník reprezentační jednadvacítky Jirsák. Dvojice Benát, Jirsák byla chvílemi k neudržení: prvně jmenovaného pár okamžiků po druhém gólu vychytal v sólovém úniku Rzeszoto, Jirsák pak vystřelil těsně vedle. Ve 32. minutě sám před jihlavským gólmanem neuspěl ani Rilke. Pak došla trpělivost jihlavskému trenéru Večeřovi, když ještě před poločasem sáhl k málokdy vídanému dvojímu střídání. Nasazení Kaplana s Veselým jihlavské hosty probralo a efekt přineslo už čtyři minuty po přestávce. Do rozhozené teplické obrany vtrhl po Váchově pasu Svoboda a jeho střela se odrazila od tyče do branky. Svoboda se tak mohl radovat ze svého prvního gólu v jihlavském dresu. Domácí sevřela nervozita, ale jihlavský nápor se snažili otupit aktivní hrou a napadáním soupeřovy rozehrávky. Teplickým se otevíraly i šance k brejkům, ale Teplicím se dlouho nedařilo ve finální fázi. Žlutomodří se gólové pojistky dočkali až v úplném závěru. Dvě minuty před koncem Klein vrátil hlavou přetažený míč před branku a důrazný bosenský útočník Džeko po šesti minutách pobytu na hřišti zblízka doklepl míč do sítě. "Cením si výhry, protože Jihlava dokázala získat body na hřištích hřišti Slavie, Liberce nebo Olomouce. První poločas byl velmi kvalitní, protože Jihlava to zkusila podobně jako Brno, takže šance byly na obou stranách. My jsme měli příležitosti vyloženější. Bohužel jsme ale nedali třetí gól, který by zápas zlomil. Úvod druhé půle nám nevyšel, soupeř do něj dal všechno, hrál s rizikem a díky brance se vrátil do zápasu. Jsem rád, že v nejdůležitějším momentu dal Edin Džeko třetí gól," uvedl na tiskové konferenci trenér Vlastislav Mareček. Jeho protějšek byl pochopitelně smutný. Rozčarovaný byl z nástupu svého mužstva do utkání. "Celý týden se na něco chystáme, v zápase se potvrdí, co víme, co čekáme, a ono nás to rozhodí takovým způsobem, že Teplicím lehce darujeme vedení. To mě mrzí, jsou to těžce placené zkušenosti, které nás bohužel stojí body," litoval hostující kouč Karel Večeřa.

9.kolo | FC Vysočina - Teplice | 0:4
21.kolo | Teplice - FC Vysočina | 3:1