ProstějovProstějov
16.kolo, sobota 2.3.2002, 14:30
4:1
(2:0)

Branky: 44. a 60. Žemlík, 35. Houšť, 77. Spáčil - 90. Kaplan, Rozhodčí: Kordula, ŽK: Žemlík, Kreml - Kaplan, Bartoš, Boušek. ČK: 76. Boušek (Vysočina)
Diváci: 1160
Prostějov: Vlasák - Vojtíšek - Krátký, Kreml, Lukšík - Houšť (85. Svozil), Štyvar, Spáčil, Liška (68. Boniatti) - Žemlík (89. Robenek), Cigánek
FC Vysočina: Bartoš - Boušek, Bratršovský, Kaplan - Večeřa, Vaculík, Veselý, Šebek, Malínek (Hekerle) - Hošťálek, Lafata (Černoch)

Jarní odvetnou část II. ligy zahájila FC Vysočina velmi špatně a z Prostějova si bez stabilních obránců Kadlece a Slavíka odvezla čtyři branky.

Jihlavským fotbalistům nebyl vůbec nic platný dobrý začátek s vyloženými šancemi a sympatickým herním projevem. Inkasované dva góly do šatny je nalomily a třetí branka po půlhodině hry pak hosty definitivně zbavila myšlenek na úspěšný výsledek. Přitom jenom útočník Aleš Hošťálek spálil v prvním poločase několik velkých příležitostí. V 35. minutě tak otevřel skóre domácí Houšť a chvíli před pauzou zvýšil na 2:0 Žemlík. “Ještě jsme to nevzdali a do druhého poločasu šli s vervou a touhou vyrovnat. Po čtvrthodině hry nám ale dal soupeř třetí branku a potom už jsme se nedokázali zvednout,” pověděl asistent trenéra Josef Kolečko. Po Bouškově faulu na Cigánka v šestnáctce, který pro jihlavského stopera znamenal po druhé žluté kartě odchod do sprch, ještě brankář Bartoš zlikvidoval Spáčilovi pokutový kop. Několik okamžiků po zahozené penaltě napravil Spáčil svůj poklesek a přidal čtvrtý prostějovský gól. Brankový účet uzavřel těsně před koncem Tomáš Kaplan, když z pozice útočníka snížil na konečných 4:1.

1.kolo | FC Vysočina - Prostějov | 1:1
16.kolo | Prostějov - FC Vysočina | 4:1