RatíškoviceRatíškovice
21.kolo, sobota 6.4.2002, 16:30
0:1
(0:0)

Branka: 75. Šebek, Žluté karty: Svoboda, Urbánek, Hupka – Zbožínek, Šebek, Vaculík, Rozhodčí: Wilczek
Diváci: 650
Ratíškovice: Barcuch – P. Svoboda – Toman, Ondráš, R. Bábíček – Průdek, Vít, Hýbner, Urbánek – Hupka, Smetana (78. J. Bábíček), Zdráhal. Trenér Jiří Dekař.
FC Vysočina: J. Bartoš – Večeřa – Kadlec, Zbožínek, Jirásek – P. Bartoš (63. Malínek), Slavík, Veselý (90. Tržil), Vaculík – Kaplan, Šebek (87. Hekerle). Trenér Miloslav Machálek.

Pohotová dorážka Ladislava Šebka čtvrt hodiny před koncem druholigového zápasu v Ratíškovicích zajistila fotbalistům FC Vysočina cenné tři body. Jihlavští se před důležitým soubojem s netajili předsevzetím nevracet se s prázdnou. Mužstvo bylo posíleno o hráče z Blšan - obránce Jindřicha Jiráska a záložníka Pavla Bartoše. Poslední utkání v dresu Vysočiny před odchodem do Prostějova naopak odehrál stoper Zbožínek. Do sobotního duelu vstoupila Vysočina opatrně a Ratíškovice měly více ze hry. “Soustředili jsme se především na to, abychom v prvním poločase nedostali gól a domácí jsme snad až na jedinou výjimku nepustili do vážnější šance,” konstatoval Kolečko. Možnost prosadit se ztížil hráčům obou mužstev i velice špatný terén. “Na hřišti se nedalo dělat prakticky nic jiného, než nakopávat balony dopředu a bojovat o ně,” řekl jihlavský asistent. “Ve druhé půlce už jsme zcela cíleně čekali na nějakou chybičku soupeře,” prozradil Kolečko, jehož svěřencům se naskytla velká příležitost v 75. minutě po rychlém úniku Vaculíka. “Utekl po křídle a krásně vypálil k tyči. Gólman Barcuch sice jeho střelu stačil vyrazit, ale přímo před Šebka a ten to vrátil do prázdné brány,” popsal rozhodující moment zápasu, jenž přinesl fotbalistům Vysočiny tříbodový zisk. Nejtěsnější vítězství vzdálilo Jihlavu od sestupových vod - na svého sobotního soupeře už má desetibodový náskok.

6.kolo | FC Vysočina - Ratíškovice | 2:0
21.kolo | Ratíškovice - FC Vysočina | 0:1