Ž.K: Urbánek ­ Nečas, Č.K.: 71. Macík, Rozhodčí: Pospíšil
Diváci: 831
Ratíškovice: Barcuch ­- Toman (61. Chmelíček), Svoboda, Švestka, Bábíček ­- Urbánek, Hrotek, Šuráň (68. Podrazil), Kaloč -­ Zemánek, Krohmer.
FC Vysočina: Bartoš ­- Macík - Prchlý, Slavík ­- Hekerle (84. Kadlec), Ryška, Večeřa, Nečas, Šebek (20. Sláma) ­- Hošťálek, Koníř (46. Kaplan).

Trenér Machálek provedl na půdě loňského finalisty poháru ČMFS a třetího týmu druholigové tabulky několik změn v sestavě. V brance poprvé nastoupil Bartoš, v obraně dostal příležitost Macík a v útoku se od začátku zápasu představil Koníř.

Utkání mělo předpokládaný průběh. Domácí se snažili překonat koncentrovanou obranu Jihlavy, ale všechny jejich akce končily buď na kopačkách zadáků Vysočiny nebo v rukou pozorného Bartoše. Domácí nic nevymysleli a hrozili především stereotypním nakopáváním dlouhých míčů. Jedinou šanci si vypracoval ve 26. minutě Zemánek, ale jeho rána postrádala přesnost. Ani po přestávce se obraz hry nezměnil. Slovácký tým dál bez úspěchu útočil. V 57. minutě měl naopak šanci hostující Sláma, jeho střelu v poslední chvíli zmařil vracející se zadák. Obrovskou šanci měl také Hošťálek, který si s chutí pohrál s obránci i s brankářem Barcuchem, místo střely však volil pouze přihrávku. Závěr duelu hrubě ovlivnil nepřený sudí Pospíšil. Nejprve v 71. minutě přísně vyloučil Macíka a o tři minuty později v pokutovém území přehlédl evidentní faul na pronikajícího Hošťálka a připravil tak hosty o jasnou penaltu. V samém závěru se ještě Ratíškovice pokusily o poslední zoufalý nápor, ale zadní řady hostí spolu s Bartošem všechny šance zneškodnily.

3.kolo | Ratíškovice - FC Vysočina | 0:0
18.kolo | FC Vysočina - Ratíškovice | 4:1