HoliceHolice
17.kolo, sobota 10.3.2001, 14:30
2:0
(1:0)

Branky: 8. a 54. Sedláček, Žluté karty: Henkl, Lošťák – Hekerle, Macík, Hošťálek, Rozhodčí: Kordula
Diváci: 1150
Holice: Axmann – Šnajdr, Kaščák, Henkl – Zavadil, Lošťák, Hanus, Stráněl, Spáčil (77. Štrbík) – Sedláček (90. Derco), Drulák (62. Bohdal).
FC Vysočina: Bartoš – Macík (46. Veselý) – Kadlec, Hekerle – Sláma (60. Koníř), Ryška, Večeřa, Slavík, Vaculík (68. Šebek) – Kaplan, Hošťálek.

Ani ve třetím po sobě jdoucím utkání nedokázala Jihlava porazit Holice, dnešní HFK Olomouc. Vysočina, která nastoupila v úspěšné sestavě proti Chomutovu, nedokázala navázat na velmi dobrý výkon z minulého kola a nevýrazným výkonem umožnila domácím získat důležité tři body.

Holice získala hned v úvodu utkání psychickou výhodu, když si v osmé minutě naběhl domácí Sedláček na vysoký míč, snášející se do pokutového území hostí, nejlépe se zorientoval a obloučkem přehodil brankáře Bartoše. Tři minuty nato měl příležitost k vyrovnání Hošťálek, ale Axmann včasným vyběhnutím jeho šanci zmařil.

Jihlavané měli po poločasovém mytí hlav lepší nástup do druhého poločasu, jenže i Slavíkovu gólovou šanci zlikvidoval domácí brankář a v 50. minutě odvrátil střelu Vaculíka na brankové čáře Stráněl. V 54. minutě fauloval Macík Spáčila a zkušený Sedláček přesnou střelou z přímého kopu zvýšil na 2:0. Stejně na podzim v Jihlavě vyrovnával na 1:1… Vysočina se pak trojím střídáním snažila o zvrat, ale holická obrana už její hráče do šancí ve zbytku zápasu nepustila. Trenér Machálek po zápase neskrýval své rozčarování…

2.kolo | FC Vysočina - Holice | 1:1
17.kolo | Holice - FC Vysočina | 2:0