

Diváci: 1400
Komentář
V Jihlavě se hrály dva naprosto rozdílné poločasy: ten první byl skoro k nekoukání, po přestávce už padaly góly a úroveň hry o pořádný fous stoupla. "V první půli jsme hráli to, co jsme chtěli. Díky zajištěné obraně jsme domácí prakticky k ničemu nepustili, navíc jsme mohli jít do šatny s vedením, ale gólman Bartoš nám radost překazil," zmapoval stručně mizerný úvodní poločas prostějovský kouč Karel Trnečka. Těsně před pauzou si totiž naskočil na centr hostující Robenek, ale domácí brankář na jeho hlavičku skvěle zareagoval a míč vyrazil na roh. Z největší poločasové šance tak branka nepadla.
"O přestávce jsme museli v šatně zvýšit hlas, abychom mužstvo vyburcovali," přiznal jihlavský trenér Miloslav Machálek. To se ukázalo jako účinné. V 56. minutě zahrával z dálky přímý kop domácí Macík a odražený míč napálil volejem z hranice šestnáctky mezi Kovářovy tyče Večeřa - 1:0. "Inkasovali jsme trochu smolně a naše situace se změnila. Museli jsme otevřít hru a to už pak domácím na hřišti vyhovovalo," poznamenal Trnečka. Skvěle se pak rozehrál především domácí Šustr, který se ocital v četných šancích a v 70. minutě po znamenitém Slámově centru zprava hlavičkou zvýšil na 2:0. "Šustr hrál ve druhé půli opravdu jako vyměněný," konstatoval spokojený Machálek. Když byl o chvíli později vyloučen hostující Krajčovič, zdálo se, že domácí v pohodě utkání dohrají. Po brejku ale pět minut před koncem snížil agilní Robenek na rozdíl branky a Vysočina se ještě o výhru strachovala. Oslabeného soupeře však již do žádné šance nepustila a naopak hrozila z brejků do otevřené obrany. "Místo toho abychom dali třetí gól, dostali jsme sami branku a to mě mrzí," řekl Machálek. "Nebyl to pro nás snadný zápas, ale tým si za bojovnost zaslouží pochvalu. Vyzdvihnou bych chtěl výkon Ládi Šebka," dodal na závěr jihlavský kouč.
U19: Vysoká prohra na Baníku
Jihlavský starší dorost nezvládl venkovní utkání s Baníkem Ostrava a prohrál vysoko 6:0 (2:0). První poločas nevypadal z pohledu Vysočiny zle a z úvodu druhé půle mohli dorostenci dokonce vyrovnat stav utkání, ale ani jedna z větších šancí se neuchytila, a tak začali přidávat branky domácí. Jihlavští se po tomto nevydařeném utkání nachází na 12.... Celý článek
- Marek Jarolím: Porážka nás mrzí, ale s hrou můžeme být spokojení (29.03.2025)
- Ve vyrovnané deštivé bitvě střílela branky pouze Líšeň (29.03.2025)
- Březnové reprezentační branky a starty odchovanců FCV (26.03.2025)
- U16: První porážka v soutěži (26.03.2025)
Vytisknout