14.11.2008, Jaroslav Wollmann

Černá tečka za skvělým podzimem

Černá tečka za skvělým podzimemPodzimní tečka a zároveň jarní předehrávka přinesla překvapení na úkor FC Vysočina. Vítkovice byly první půli velmi nebezpečné a dokázaly dvakrát skórovat. Vysočina přes velkou snahu ve druhé části již bohužel vyrovnat nestihla a podlehla Vítkovicím 1:2. Tato černá kaňka však nic nemění na výborném podzimním vysvědčení jihlavského týmu, který přezimuje na postupové 2. příčce.

16.kolo, pátek 14.11.2008, 18:00
1:2
(0:2)
VítkoviceVítkovice

Branky: 76. Kaplan - 14. Pulkert, 30. Diviš.
ŽK: Gába, Kaplan.
ČK: 74. Schneider.
Rozhodčí: Bílek - Hojsík, Kovařík.
Diváci: 1690
FC Vysočina: Vojáček - Gabriel, Kadlec, Tlustý, Cihlář (75. Urban) – Gába, Schneider – Veselý (64. Kaplan), Lovětínský (28. Dupal), Rabušic - Faldyna
Vítkovice: Uvarenko - Derych, Švestka, Doležal, Silveira – Hanák (88. Houška), Motyčka, Mikulenka (83. Poznar), Pulkert - Plešek (60. Křiva), Diviš

Kouč Karol Marko do utkání vstoupil s variabilním složení 4 – 2 – 3 – 1, v němž oproti duelu na Spartě nahradil Vepřeka Cihlář, Urbana Lovětínský a Dupala Veselý. Nepříznivý vývoj utkání však přinesl první jihlavské střídání už ve 28. minutě...

Vítkovice totiž Vysočinu zaskočili velmi aktivní a ofenzivním úvodem. Patnáctý celek tabulky v Jihlavě neměl, co ztratit a tak se vrhl do útočných manévrů. Už v 7. minutě málem skončil rychlý brejk hostů gólem. Z levé strany zakončoval z úhlu Pulkert a trefil břevno jihlavské branky! O chvíli později přišel další rychlý kontr Vítkovic a s ním znovu velká šance Pulkerta. Ten se dostal ve vápně k balonu a pálil tvrdě po zemi. Vojáček včas zachránil. Do třetice se už olomoucký host Pulkert radoval. Dostal se do dobré střelecké pozice z pravé strany, vypálil ke vzdálenější tyči a balon skončil v jihlavské síti. Hosté byly nadále při chuti a v 19. minutě vyslal tvrdou bombu z dvaceti metrů Motyčka, Vojáček s obtížemi vytěsnil na roh. Na druhé straně se vápnem nebojácně probíjel Veselý a z hranice vápna těsně přestřelil Uvarenkovu branku. Ve 30. minutě přišla druhá jihlavská pohroma. Na rohový kop si naskočil Diviš a hlavou poslal balon za Vojáčka. Z domácího matného poločasu poté vysvitla pouze hlavička Faldyny a několik rohových kopů.

Bouřka v kabině o přestávce jihlavskému týmu evidentně prospěla. Domácí si vytvořili místy až drtivý tlak, ovšem dokázali pouze korigovat výsledek. Druhé půle však nabídla mnoho zajímavého. V úvodu Gábovu střelu srazili hosté na roh a stejně skončila v 54. minutě bomba Rabušice. Tentýž hráč si v 63. minutě naskočil na centr z pravé strany, ale hlavou poslal balon těsně vedle vítkovické branky. Ze vzduchu velmi zahrozil i Schneider, jehož dobře mířenou hlavičku po centru Gabriela Uvarenko skvěle vyrazil. Jihlavský tlak nezastavilo ani přísné vyloučení Schneidera v 75. minutě za faul na Pulkerta ve středu hřiště. Už o minutu později totiž odcentroval Urban, Rabušicův pokus hlavou nedokázal Uvarenko udržet a pro Kaplana už nebyl problém dorazit balon do branky. Za dalších pět minut už na lavičce Jihlavy nestál ani kouč Marko, kterého rozhodčí Bílek vykázal za nesouhlasu diváků na tribunu. Utkání nadále nabízelo dramatickou podívanou. V 84. minutě byl po Pulkertově centru dva metry před prázdnou branku Hanák, ale balon se mu zamotal pod nohy a nedokázal vystřelit. Následně v těžké pozici zakončoval z voleje Gába, ale minul branku. Neúspěšný byl i průnik Rabušice, jehož střela byla zblokovaná. Nejblíže vyrovnání byl v 88. minutě Kadlec, který tvrdě pálil z pětadvaceti metrů z voleje a jen těsně minul vítkovickou branku. Na závěrečný roh si v nastavení naběhl i gólman Vojáček, ale místo vyrovnání přišlo velké ohrožení domácí branky. Rychlý brejk tří hráčů na jednoho obránce Gabriela zakončil Pulkert sám, ale trefil jen jihlavského obránce, který byl v tu chvíli na pozici brankáře.

2.kolo | Vítkovice - FC Vysočina | 0:1
16.kolo | FC Vysočina - Vítkovice | 1:2