31.08.2022, Miroslav Fuks

Díky výborné druhé půle vezeme výhru z "béčka" Sparty!

Díky výborné druhé půle vezeme výhru z ”béčka” Sparty!Z Prahy vezeme cenné tři body za výhru 1:3 (1:1)! Před kamerami ČT sport jsme po vyrovnaném první dějství zcela ovládli druhou půli a zaslouženě jsme zvítězili. Na úvodní vlastní trefu stihl zareagovat domácí Suchomel, ovšem Miroslav Tureček a Jaroslav Peřina ve 2. půli svými brankami převážili duel na jihlavskou stranu!

Diváci: 350
Sparta B: Tůma – Suchomel (70. O. Novotný), Kukučka, Vydra, Horák – Jonáš, Kaštánek – Pudhorocký – Patrák (62. Kuchař), Schánělec, Goljan (62. Váňa).
FC Vysočina: Jágrik – Vedral, Gabriel, Křišťál, Svoboda – Tureček, Piško – Křivánek (74. Ogiomade), Selnar (81. Lacko), Peřina (74. Fila) – Zoubele (56. Tall). Náhradníci: Soukup - Vítek, Shudeiwa.

Kouč Jan Kameník oproti domácímu vítěznému duelu s Táborskem nasadil na levé křídlo Peřinu místo Ogiomadeho.

Letenští mladíci měli aktivní vstup do utkání, ovšem svoji kombinační převahu v šanci nepřetavili. Naopak to byli jihlavští, kteří si v 7. minutě vypracovali první šanci. Gabriel vyslal parádní pas za obranu, kam si naběhl Selnar, výborně převzal balón a pokoušel se levačkou obstřelit gólmana Tůmu. Kromě něj ale obstřelil i branku domácích. Odpověď Sparty přišla v 10. minutě po kooperaci dvou exjihlavských hráčů. Do Horákova centru od rohového praporku se opřel z voleje Patrák, ale jeho rána byla zblokována. O čtyři minuty později se po rohu dostali k zakončení i hosté, když hlavičkoval Vedral, ale prostor mezi třemi tyčemi nenalezl. Ve 21. minutě zůstal po odkopu mezi stopery volný Zoubele, skvěle si balón připravil, velmi dobře střílel na zadní tyč, ale Tůma předvedl výborný zákrok a střelu vytěsnil. Chvíli později už ale byl krátký, když jej vlastní brankou po standardce překonal spoluhráč Suchomel – 0:1! Nutno dodat, že k tomu výrazně přispěl centr Turečka, aktivita hlavičkářů FCV a tlak Křišťála, který situaci na zadní tyči zavíral. Ve 26. minutě moc nechybělo, aby Patrák využil nedorozumění Jágrika se Svobodou, nakonec ale jeho pokus patou znemožnil Gabriel. Chvíli poté už se ale rudí mohli radovat. Piškovu riskantní přihrávku domácí zachytili a vyrazili do rychlého kontru. Schánělec uvolnil Pudhorockého a ten prostřelil Jágrika – 1:1. V 32. minutě se po pravém křídle prosadil Křivánek, našel ve vápně Křivánka, ale ten pálil z první hodně mimo. Vzápětí na druhé straně po centru Goljana hlavičkoval Schánělec, ale z dobré pozice branku minul. Poslední pětiminutovka prvního dějství patřila Vysočině a vyvrcholila ve 45. minutě, kdy Selnar poslal přesný centra zprava na nabíhajícího Zoubeleho, jenž špičkou dokázal kulatý nesmysl posunout směrem do brány, ale Tůma byl připraven.

Agilní hra Vysočiny se přelila i do druhé půle. Ve 47. minutě se na pravém křídle prosadil přes Horáka Křivánek, poslal střílený centr do vápna, kde se po odrazech k zakončujícímu odchovanci Sparty Peřinovi. Tečovanou ránu pod břevno však Tůma dokázal vytěsnit na roh. Zato o pět minut později se Tůma musel červenat. Křišťálův dlouhý aut neudržel, propadl mu do klubka hráčů, v němž se nejlépe zorientoval snadno skórující Tureček – 1:2! A modří se ani poté neuzavřeli do obranné ulity a nadále byli nebezpečnějším celkem. A byl po právě aktivní křídelník Peřina, který v 63. minutě zvýšil na 1:3! Naběhl si za obranu na pas Piška, přetlačil Kukučku a z první skákavý míč poslal obloučkem nad vyběhnuvšího Tůmu do sítě! V 73. minutě byl znovu Kukučka tím slabším v souboji, urostlý Tall nad ním vybojoval balón a z úhlu vypálil. Tůma však jeho technický pokus vytěsnil do hřiště. Další minuty nabídly jalovou snahu Sparty, která se přes konsolidovanou jihlavskou defenzívu vůbec nemohla dostat na šancí, a časté pokusy FCV o rychlé kontry. Až v 89. minutě zahrozili průnikem Vydry po pravém křídle, kdy předložil přízemní přihrávku do vápna, ale jihlavští obránci byli důraznější. A poté se neujal ani Jonášův volej po odraženém míči. Vysočina tak ze stadiónu pod Žižkovským vysílačem odvezla zasloužené tři body!

6.kolo | Sparta B - FC Vysočina | 1:3
20.kolo | FC Vysočina - Sparta B | 2:1