16.08.2024, Josef Vrzáček

Dorost proti Olomouci vedl, ale nakonec na favorita nestačil

Dorost proti Olomouci vedl, ale nakonec na favorita nestačilAni ve druhém utkání nového ročníku nejvyšší soutěže nedokázal starší dorost FKM Vysočina bodovat. Soupeřem byl znovu silný moravský celek, přičemž po utkání ve Zlíně vybojovala v Jihlavě tři body Olomouc. Domácí mladíci šli do vedení díky trefě Daniela Bouchnera, ovšem hosté skóre 4 brankami během 20 minut zcela otočili. Korigující branka Adama Šuberta šanci na bod nevykřesala - 2:5 (1:0).

2.kolo, pátek 16.8.2024, 11:00
2:5
(1:0)
OlomoucOlomouc

Branky: 40. Bouchner, 70. Šubert - 49., 69. Gyore, 51. a 58. Drábek, 78. Škoda
Diváci: 80
FC Vysočina: Trešl - Veselý, Dolejší, Novák - Půža (76. Ostrovka), Maňásek (62. Palán), Pivnička, Matoušek - Šubert (76. Šlechta), Bouchner (62. Rais), Stoček (70. Ficek)

Velmi silný celek hostů prokazoval svoje kvality od úvodního hvizdu. Zvládli jsme obranné standardní situace a postupně se dostávali více do hry. V závěru poločasu jsme šli do vedení. Druhý poločas pokračoval obdobně, ale bohužel jsme se nevyvarovali dvou individuálních chyb, které soupeř potrestal. Nicméně po volném přímém kopu jsme srovnali stav, ale rozhodčí viděl porušení pravidel a branku neuznal. Tím jsme psychicky  hodně spadli a už nebylo v našich silách s kvalitním soupeřem výsledek změnit," řekl k utkání trenér Josef Vrzáček.