26.08.2020, Miroslav Fuks

FC Vysočina proti Staré Říši splnil úlohu pohárového favorita

FC Vysočina proti Staré Říši splnil úlohu pohárového favoritaÚvodní soutěžní představení výrazně omlazeného týmu FC Vysočina skončilo v rámci MOL Cupu očekávaným vítězstvím, ovšem divizní Stará Říše se na neutrální půdě v Telči držela statečně. Druholigový favorit zúročil svoji převahu a zvítězil 1:4 (0:1), když úvodní krásnou branku utkání vstřelil Lukáš Červ a ve druhém dějství se dvakrát trefil Tomáš Smejkal. Za „domácí“ snižoval Švarc, ovšem konečně slovo měla přesná hlava Róberta Štefánka.

Diváci: 560
Stará Říše: Jícha (C) – Cipruš, Gnahore, Heide, Chramosta, Kvych, Nehyba Filip,, Pokorný, Svoboda, Švarc, Vacek Náhradníci: Sobotka, Nehyba Roman, Kříž, Cejpek, Bulant
FC Vysočina: Lancman – Křišťál, Štefánek, Vedral (46. Klobása), Vlček – Lacko, Červ – Smejkal (60. Chok), Tureček (77. Pojezný), Peřina – Matulka (67. Svoboda). Náhradníci: Číž.

Hned po pár sekundách měl po pasu Lacka za exjihlavského pravého beka Heideho velkou šanci Peřina, ale z úhlu Jíchu neprostřelil. V dalších minutách zaujaly dvě velmi slabé střely útočníka Gnahoreho a také řada nepřesných přihrávek jihlavských hráčů. Vysočina postupně získala velkou územní převahu, vypracovala si řadu závarů a též rohových kopů. A právě jeden z rohů, který rozehrál Lacko, vedl k přihrávce na Červa, který se z dvaceti metrů křížnou střelou trefil báječně do šibenice – 0:1. Kdo čekal, že Vysočina dokáže přidat další branky, byl zklamaný. Divizní Stará Říše pečlivě bránila ze své poloviny hřiště a modří se do šancí prokousávali jen velmi těžko. Svými průniky po levé straně hrozil hlavně rychlík Peřina a hosty trápil i všudybyl Smejkal. Do kabin se tak šlo za těsného stavu 0:1.

Vysočina chtěla brzy vstřelit druhou uklidňující branku a dočkala se už v 50. minutě, když po křídelním průniku Matulky uklidil míč do branky Smejkal – 0:2. Nadšeně hrající Stará Říše však utkání dokázala o pět minut později zdramatizovat, když se po rohu dostal odražený míč ke Švarcovi, který se z hranice vápna krásně trefil na zadní tyč Lancmanovy brány – 1:2. Klid na jihlavské kopačky vrátila penalta, kterou v 60. minutě po faulu na Turečka proměnil Smejkal – 1:3. Hosté poté duel měli pod kontrolou a nepřipustili drama. Naopak se nadále snažili ohrožovat Jíchovu branku, za což nakonec byli odměněni i čtvrtou brankou. V poslední minutě zápasu se po rohu Lacka hlavou trefil stoper Štefánek – 1:4.