07.04.2012, Josef Žampa

Holky potěšily výsledkem, nikoli hrou

Holky potěšily výsledkem, nikoli hrouHráčky FC Vysočina ve druhém jarním utkání svým výkonem nenavázaly na úvodní představení. Slovan Ostrava sice zdolaly poměrně výrazně 4:0 (3:0), ovšem herně nepotěšily. Domácím se vůbec nedařila kombinace a jejich výhra byla spíše vydřená.

10.kolo, sobota 7.4.2012, 11:00
4:0
(3:0)
Slovan OstravaSlovan Ostrava

Góly: 24. P.Žampová, 29. D.Procházková, 34. Čechová, 82. Vinická
Diváci: 50
FC Vysočina: Pojezná - Z.Žampová, Štefaniková, M.Žampová, Dáňová - P:Žampová, Šerá, Lačná (85.Francálková), Wasserbauerová (21. Macháčková) - Čechová (67. Valentová), D.Procházková (71. Vinická)

První minuty se hrál nehezký fotbal, dokonce domácí začaly přebírat nakopávanou hru Ostravanek. Začalo se dařit v pětadvacáté minutě, kdy se z volného přímého kopu postavila k míči Z.Žampová, našla svou přihrávkou úplně volnou P.Žampovou, a ta se lehkou tečí do protisměru golmanky hostí po zemi nemýlila. O pět minut později se trefila po rohovém kopu napotřetí dorážkou D.Procházková, a za dalších pět minut se nádhernou točenou střelou z levé strany prosadila Čechová. Ještě kromě dvou neproměněných šancí to bylo v prvním dějství vše, co domácí ukázaly.

Po změně stran se hra vrátila do podprůměru, a několikrát si Jihlavanky koledovaly o branku. Pár hrubých chyb v obraně, kompletní výpadek středových záložnic a nepřesná finální přihrávka nabízela hostujícímu celku dostávat se do zápasu. Ty ovšem hrály svou nakopávanou hru a tak se jim nepodařilo vážněji ohrozit domácí golmanku, a ikdyž dvakrát dokázaly vystřelit, domácí Pojezná si udržela čisté konto. Ještě jednou ale Jihlavanky ukázaly, že umí, když chtějí. Ve dvaaosmdesáté minutě slušnou kombinací na jeden dotek pokořila hostující golmanku pěknou střelou z velkého vápna Vinická.

"Za vydřené a cenné tři body lze naše hráčky pochválit, za předvedenou hru však v žádném případě," zdůraznil ve svém hodnocení trenér Josef Žampa.