02.04.2011, Miroslav Fuks

Holky tři body vydolovaly až v závěru

Holky tři body vydolovaly až v závěruJihlavské holky se ve svém prvním jarním startu na výhru velice nadřeli. Proti poslednímu Brumovu v první půli neproměnili pokutový kop, v poli se trápili a proti bojovnému soupeři se dlouho nemohli prosadit. Vysvobození přinesla až 83. minuta, kdy se gólově prosadila střídající Kateřina Valentová po přihrávce Lenky Tichánkové - 1:0 (0:0). Tým FC Vysočina tak nadále drží postupovou pozici na čele tabulky.

12.kolo, sobota 2.4.2011, 11:00
1:0
(0:0)
BrumovBrumov

Gól: 83. Valentová
FC Vysočina: Havrdová – Dáňová, Štefániková, M.Žampová, Nováková (83. Ryšavá) – Šerá (88. Lačná), Tichánková, Černá, Z.Žampová – P.Žampová, Čechová (69. Valentová).

Jihlavanky měly solidní vstup do zápasu a už v 10. minutě měli ideální možnost ke vstřelení první branky zápasu. V pokutovém území byla faulována Zdeňka Žampová, ovšem Petra Žampová dala při exekuci penalty prostor k vyniknutí hostující gólmance Florešové. V dalších minutách měl výkon domácího týmu sestupnou tendenci. Naopak se do šancí dostávaly hráčky Brumova. Naděje favorita tak držela brankářka Havrdová. Zlepšení ve druhé půli nakonec přineslo vysvobození v podobě jediného gólu v hostující síti.

„Sehráli jsme spíše bojovné utkání, v němž se holky hodně hledaly. Podaly nedobrý výkon a rozhodně nenavázaly na své kvalitní výkony ze zimní přípravy. Většina holek zahrála pod své možnosti. Pochvalu zaslouží jen brankářka Havrdová a teprve třináctiletá Dáňová hrající na postu pravé obránkyně,“ řekl k zápasu trenér Josef Žampa, který postrádal zraněnou Kristýnu Pavelcovou.

Doplňme výsledky ženského týmu v zimní přípravě v rámci turnaje hraného v Brně: 1.FC Slovácko 1:2, Zbrojovka Brno 1:3, Zbrojovka Brno B 4:0, Horní Heršpice 2:2.