15.04.2021, Michal Růžička

Jihlava navázala na vítězství doma a vyhrála i v Prostějově!

Jihlava navázala na vítězství doma a vyhrála i v Prostějově!Vysočina vyloupila 1. SK Prostějov a vyhrála podruhé za sebou. Jihlava se prezentovala velice aktivní hrou a byla odměněna 4 brankami v síti domácího Prostějova. První gól v utkání vstřelil Róbert Štefánek. Ve druhém poločase se trefil ze standardní situace Filip Vedral! Svůj druhý gól přidal střídající Stanislav Klobása a v poslední minutě pečetil výhru do prázdné branky Jakub Selnar. Jihlava si připisuje do tabulky další tři body a postoupila na osmé místo!

ProstějovProstějov
18.kolo, čtvrtek 15.4.2021, 14:30
2:4
(1:1)

Gól: 25. Kopřiva, 78. Jurásek – 18. Štefánek, 50. Vedral, 71. Klobása, 90+4. Selnar
ČK:
ŽK: 23. Píchal (PRO), 74. Sus (PRO) – 25. Červ (JIH), 52. Shudeiwa (JIH), 67. Ritter (JIH), 90+3. Klobása (JIH)
Rozhodčí: Dorušák – Hájek, Hurych
Prostějov: Mucha – Machynek (59. Sečkář), Bala, Schuster (31. Stříž), Sus (C) – Koudelka, Omale, Kopřiva (75. Dittmer), Zapletal (31. Jurásek) – Zlatohlávek (59. Spáčil), Píchal. Náhradníci: Bárta – Stříž, Dittmer, Sečkář, Jurásek, Spáčil.
FC Vysočina: Lancman – Křišťál (73. T. Svoboda), Štefánek, T. Vlček, Peřina – Lacko (C) (86. Tureček), Červ – Ritter, Shudeiwa (86. Selnar), Patrák (61. Klobása) – Vedral. Náhradníci: Číž – Ševčík, Tureček, Klobása, Selnar, Pojezný, T. Svoboda.
Stanice TV prenosu: ČT Sport

Sestava oproti domácímu zápasu s Třincem byla pozměněna pouze o jednoho hráče. Trenér Jihlavy nechal na lavičce Michal Ševčíka, kterého na pravém křídle vystřídal levonohý jihlavský odchovanec Adam Ritter. Křečkovi scházel kvůli čtyřem žlutým kartám křídelní hráč Luis Arroyo. Hostům zase scházel nejlepší střelec Jakub Matoušek, který je v karanténě kvůli Covidu -19.

Jihlava vstoupila do utkání velice dobře. Už v 10. minutě měl první příležitost jihlavský útočník Vojtěch Patrák. Z pravé strany odcentroval do vápna kapitán Jihlavy Matúš Lacko, který našel již zmiňovaného Patráka, který si hlavou přiťukl míč na kopačku a vystřelil. Jenže střele chyběla potřebná razance. Velice dobře hrající Jihlava byla odměněna v 18. minutě prvním gólem zápasu. Vysočina zahrávala standardní situaci, kterou prostějovští hráči odvrátili pouze k Rittrovi a ten pohotově vystřelil na soupeřovu bránu. Střela orazítkovala pravou tyčku a vrátila se zpět do hry, kde si našel volný míč jihlavský stoper Štefánek a levou nohou uklidil do prostějovské branky! 0:1 Prostějov se otřepal velice rychle z úvodní branky, když o sedm minut později vyrovnal. Hráči Jihlavy ještě stačili odvrátit míč z pokutového území po standardní situaci Prostějova. Jenže jihlavská defenziva míč odhlavičkovala pouze na velké vápno k Jakubu Kopřivovi, který skákající míč trefil čistým nártem a prostřelil vše co mu stálo v cestě. 1:1! Jihlavu vyrovnávající gól nepoložil. Spíše naopak, protože další šanci měli právě hráči z Vysočiny. Fares Shudeiwa parádně zatáhl míč na svých kopačkách po levé straně a skvěle uvolnil Patráka. Ten se stihl s míčem otočit a přehodil si balón na svojí silnější pravou nohu, ale bohužel jeho zakončení letělo nad branku. Více podstatného se v prvním poločase nestalo a Jihlava s domácím Prostějovem odcházela do šaten za nerozhodnutého stavu - 1:1.

Ve druhém poločase měli první velkou gólovou příležitost domácí. Omale dobře vyhrál souboj ve středu hřiště a narýsoval milimetrový pas na kopačku Zlatohlávka. Ten úplně osamocený v pokutovém území stihl zamířit a opřel se do míče, ale skvělým zákrokem se blýskl jihlavský brankář Lancman. Nedáš, dostaneš! Staré známé fotbalové přísloví se potvrdilo. O tři minuty později Jihlava vstřelila branku, když Patrák velice dobře zahrál standardní situaci na zadní tyč, kde si nabíhal Lukáš Červ, který vrátil míč před branku volnému Vedralovi. Filip velkou šancí nepohrdl a uklidil míč do odkryté branky 1:2! Pro jihlavského útočníka to byla celkově čtvrtá branka v letošní sezóně. Zároveň jeho první jarní trefa. Zato druhou trefou ať již v sezoně nebo po sobě jdoucí zaznamenal útočník Klobása, ze kterého se stává pro trenéra velice platný žolík. Standa nastoupil podruhé jako střídající útočník a znovu se nemýlil! Z pravé strany poslal do šestnáctky dlouhý pas Vojtěch Křišťál. Míč propadl na zcela volného jihlavského kanonýra Klobásu, který si míč zpracoval na prsa a pohotově vypálil pravou nohou k tyči. Prostějovský brankář byl bez šance. 1:3 Jenže domácí Prostějov se nevzdal a o sedm minut později snížil na rozdíl jedné branky. Z nenápadně vyhlížející situace se prosazuje David Jurásek, který tečovaný pas od Omaleho zakroutil mimo dosah brankáře Lancmana. 2:3 Zápas to byl opravdu pohledný. Šance střídala šanci. Sedm minut před koncem mohla jít Jihlava do dvoubrankového vedení a znovu u toho byl Standa Klobása. Lukáš Červ vracel přetažený roh zpět na malé vápno, kde si domácí obrana vůbec nevšímala právě Klobásy. Standa se mohl zeptat brankáře kam to chce, jenže trestuhodně míč napálil přímo do něj. Velká škoda! Co se nepovedlo Klobásovi, se povedlo střídajícímu Selnarovi. Domácí v poslední minutě zahrávali standardní situaci, kterou dobře odvrátila jihlavská defenziva. Míče se chopil střední záložník Červ a vyslal do brejku unikajícího Selnara. Prostějovský brankář se nestačil vrátit z poslední útočné standardní situace a pro jihlavského útočníka to již byla jednoduchá práce zavěsit míč do prázdné branky. 2:4

Jihlava porazila 1. SK Prostějov na jeho hřišti 2:4 a připisuje si další důležité vítězství. Vysočina poskočila na osmé místo Fortuna národní ligy. Jen tak dál!

6.kolo | FC Vysočina - Prostějov | 1:2
18.kolo | Prostějov - FC Vysočina | 2:4