12.11.2018, Miroslav Fuks

Juniorce na Baníku po osmi dnech vyšla odveta

Juniorce na Baníku po osmi dnech vyšla odvetaJuniorský tým se po osmi dnech vrátil na půdu Baníku a povedla se mu odveta za porážku 5:1. Posílený jihlavský tým totiž v Ostravě zvítězil 1:3 (1:1), když branky zaznamenali Roman Čáp, Tomáš Smejkal a Daniel Turyna.

Diváci: 80
Ostrava: Murin – Russman, Lehnert, Buchta (C), Bolf, Breda, Stáňa, Dolba (46. Rizvanov), Chvěja, Mooc, Kaloč
FC Vysočina: Vízek – Hykel, Vedral, Beseda, Řezáč – Svatík (64. Vašíček), Šteffl (46. Bončo) – Pavlík, Smejkal (88. Zhou), Čáp - Turyna. Náhradníci: Urbánek, Karmazín, Časta.

Druhou půli v jedenáctce FC Vysočina odehrál testovaný slovenský středopolař Marek Bončo. A jak duel okomentoval jihlavský trenér Michal Kadlec: „Začátek utkání patřil Baníku, který mohl jít v 11. minutě do vedení, ale gólman Vízek penaltu po faulu Řezáče vyrazil. To byl kritický moment, který jsme naštěstí přečkali. Po půlhodině hry jsme šli do vedení, když se po přihrávce Turyny trefil Čáp. Bohužel, a to jsem hráčům hodně vytýkal, jsme příznivý stav do poločasu neudrželi a domácí srovnali. Dnes jsme se prezentovali větší kvalitou v ofenzívě a ve finální fázi. Odrazilo se to v závěru zápasu, kdy vítězství na naši stranu strhl přesnou trefou Smejkal. Skóre dal konečnou podobu Turyna. Jsem moc rád, že se nám odveta v Ostravě povedla a zaslouženě jsme zde zvítězili.“