24.02.2019, Miroslav Fuks

Juniorka dobrý jarní vstup potvrdila výhrou nad Zlínem

Juniorka dobrý jarní vstup potvrdila výhrou nad ZlínemJuniorský tým navázal na cennou úvodní jarní remízu z Olomouce a vybojoval tři body v domácím duelu proti Zlínu. Branku tabulkového souseda hájil exjihlavský gólman Matej Rakovan, jenž musel čtyřikrát lovit míč ze své sítě po dvou trefách Martina Pavlík a zásazích Martina Svatíka a Amira Mašiće - 4:2 (3:1).

18.kolo, neděle 24.2.2019, 11:00
4:2
(3:1)
ZlínZlín

Góly: 2. Svatík, 16. Pavlík, 38. Pavlík, 78. Mašič – 34. Slaměna (pen.), 50. Nečas
ŽK: 34. Svatík, 70. Dujmović -
Rozhodčí: Matějček – Dobrovolný, Pfeifer
Diváci: 80
FC Vysočina: Dutka – Vašíček (65. Karmazín), Vedral, Svatík, Dujmović - Pavlík, Kolčava, Sargsyan (55. Urbánek), Řezáč – Mašić (81. Časta), Jawo (90. Mory).
Zlín: Rakovan – Červenka (82. Mlýnek), Cedidla (20. Bykhovskyi, 73. Pafka), Tkadlec A., Sklenář (85. Šiška), Mlýnek, Slaměna, Zahradník, Tkadlec R., Venený, Nečas.

„Zaznamenali jsme velmi dobrý vstup do utkání, když už ve 2. minutě utkání otevřel skóre Svatík. Dařilo se nám i nadále a už v 16. minutě to bylo 2:0 po gólu Pavlíka. Navíc jsme neproměnili i další dobré příležitosti. Poté se však soupeř zvednul a v prostřední části zápasu se hra srovnala. Na zlínské penaltové snížení naštěstí dokázal rychle reagovat pěknou brankou Pavlík. Zlín měl lepší začátek druhého poločasu a už v 50. minutě snížil na rozdíl jedné branky. Poté byla patrná jeho snaha o vyrovnání, ovšem my jsme tuto pasáž utkání zvládli a dokázali jsme se uklidnit díky čtvrté trefě v podání Mašiće. Nutno dodat, že jsme opět neproměnili další možnosti. At již to byl dvakrát Kolčava, Jawo nebo Mašićův samostatný nájezd na Rakovana. Sehráli jsme povedené utkání a jsem rád, že jsme zvítězili,“ řekl po zápase trenér Michal Kadlec.