16.04.2017, Juniorskaliga.cz

Juniorka na půdě Sparty podlehla 3:0

Juniorka na půdě Sparty podlehla 3:0Juniorský tým FC Vysočina své kolegy z "áčka" nenapodobil. Na půdě Sparty Praha, 3. celku Juniorské ligy, ukončil svoji čtyřzápasovou sérii bez porážky a favorizovanému soupeři podlehl 3:0 (2:0).

Diváci: 154
Sparta: Budinský – Pavlík, Penc, Vatajelu, Nový, Cabadaj (75. Sváta), Špaček (75. Wala), Moravec, Císařovský (75. Surmaj), Matoušek (81. Palečko), Frýdek Ch. (81. Eichler).
FC Vysočina: Kolář – Hron (61. Včelka), Pedro, Rychetník, Fiala (75. Beseda) - Vitásek, Svatík - Záviška, Sargsyan, Popović – Pěnkava. Náhradníci: Soukup – Dujmović.

Utkání začali možná překvapivě aktivněji hosté z Vysočiny, kteří hned z první akce vybojovali rohový kop a po jeho odvrácení se ke střele dostal Záviška, jehož rána pořádně protáhla Budínského, nicméně brankář Sparty hned na úvod předvedl dobrý a důležitý zákrok. Sparťané se postupem času dostali do hry a začali hrozit zejména z dlouhých centrů, ale v úvodních dvaceti minutách se žádný z nich neujal. Nakonec domácí udeřili po necelé půlhodině hry. Na přesný Moravcův centr si naběhl neobsazený Špaček a prudkou hlavičkou trkl míč za záda brankáře Koláře, který proti jeho razantní ráně neměl nárok - 1:0. Už za čtyři minuty bylo v domácím týmu ještě veseleji, když se tentokrát k centru dostal Vatajelu, jeho pas zamířil na zadní tyč, kam si zaběhl rychle Císařovský a z první poslal prudkou ranou míč za záda brankáře Jihlavy - 2:0. Spartě dva rychlé góly v krátkém sledu hodně pomohly a byla aktivní, nicméně Jihlava už do konce prvního poločasu další závar ve vápně a ohrožení branky nepovolila, a tak Letenští odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Druhý poločas začal pro celek z hlavního města skvěle. Už po půlminutě hry se dostal k balónu Špaček, který povedeným obloučkem našel volného Matouška a kapitán Sparty hlavou zvýšil náskok domácích na tři branky. Tempo utkání po třetí brance opadlo a Sparta si velmi zkušeně hlídala výsledek. K dispozici měla nespočet rohových kopů, ale ani z jednoho si šanci nepracovala, podobně jako z dlouhých centrů ze stran hřiště. Jihlava hrozila zejména z brejků, ale obrana Pražanů byla v utkání téměř nepřekonatelná.

„Do utkání jsme velmi dobře vstoupili a troufám si říci, že jsme do 25. minuty hráli výbornou partii. Blízko gólu jsme byli při úniku Závišky a později tentýž hráč trefil po standardní situaci tyč. Bohužel, pak se zrodily dvě naše chyby a po dvou centrech z levé strany jsme rychle prohrávali 2:0. Navíc domácí rychle po nástupu na hřiště zvýšili 3:0, čímž prakticky bylo po zápase. Nám odešla kombinace, často jsme chybovali a Sparta nás přehrávala. Hrozili jsme jen z občasných brejků. V naší hře citelně scházel nemocný Šerý,“ řekl k utkání Pavel Procházka, jenž byl po přesunu Michala Kadlece k prvnímu týmu ustanoven hlavním koučem juniorky. Pozici asistenta trenéra u juniorky zaujal Jan Kameník.

10.kolo | Sparta - FC Vysočina | 3:0
24.kolo | FC Vysočina - Sparta | 1:0