20.10.2014, juniorskaliga.cz

Juniorka podruhé padla – v Teplicích

Juniorka podruhé padla – v TeplicíchJuniorský tým FC Vysočina si připsal teprve druhou porážku v probíhající sezóně. Pátá Jihlava v 15. kole Juniorské ligy nestačila na deváté Teplice, když nezúročila vedení díky trefě Davida Klusáka. Domácí ve druhém poločase zápas otočili a dosáhli výhry 2:1.

Rozhodčí: Černý - Vlasjuk, Bitner
Teplice: Skalák – Heger, Horvát, Lüftner, Procházka (66. Schettl), Jirásek, Stibor (56. Minařík), Richter (29. Výborný), Urma, Kodeš, Uhlíř (46. Dzaba).
FC Vysočina: Vejmola – Hron (58. Maruš), Kriegsmann, Pedro, Mlakić - Kliment (46. Kelbler), Ujčík (52. Spirkoski), Demeter, Klusák - Duba (46. Kosak), Irobiso.

Hosté začali hned v úvodu zostra, když v páté minutě zahrozil hlavičkou z malého vápna Irobiso, ale mířil pouze do břevna. Ve třinácté minutě se už fotbalisté Jihlavy radovali, po pěkném dalekonosném střeleckém pokusu Klusáka, k údivu všech rozvlnil balón síť domácí branky – 0:1. Až do šestatřicáté minuty si ani jeden z celků nedokázal vytvořit slibnější gólovou příležitost. Už to bylo málem o dvě branky, ale jeden z teplických obránců naštěstí pro svůj celek zachránil celou situaci a dokázal vykopnout kulatý nesmysl od brankové čáry pryč. V tomto utkání aktivní Irobiso si vypracoval slibnou šanci, běžel zcela osamocený na Skaláka, ale překonat ho nedokázal.

Po několika střídáních ve druhém poločase se hráči dostávali takřka patnáct minut do tempa, až poté se k pěkné střele propracovala Vysočina, gólman domácího týmu však vytáhl parádní zákrok, kterým tuto šanci zlikvidoval a vyrazil míč na roh. Ve čtyřiašedesáté minutě hosté faulovali ve vápně a nabídli tak soupeři dobrou příležitost na vyrovnání! K exekuci penalty se postavil Lüftner a nemýlil se – 1:1. Překonal gólmana Vysočiny Vejmou a započal obrat celého dějství. Na další branku si diváci museli počkat třináct minut, během kterých se oba kluby vehementně snažily vstřelit branku. Nakonec se to podařilo až Výbornému, jenž po přesném křížném pasu neměl problém uklidit balón do sítě Vejmolovy svatyně – 2:1. Poté se až do konce zápasu snažili Jihlavští alespoň srovnat stav utkání, ale příliš se jim nedařilo. Jedinou větší příležitost si hostující svěřenci vytvořili pět minut před konečným hvizdem, Skalák však podržel svůj celek a vyrazil míč na roh.

„O cenné body nás připravily neproměněné šance v první půli. Ve druhém dějství nás domácí přitlačili a po individuálních chybách jsme inkasovali,“ okomentoval zápas trenér Pavel Procházka.

13.kolo | Teplice - FC Vysočina | 2:3
27.kolo | FC Vysočina - Teplice | 0:1