10.10.2010, Miroslav Fuks

Juniorka přehrála kata Baníku Ostrava

Juniorka přehrála kata Baníku OstravaOstravský Baník na hráče Slavičína v Ondrášovka Cupu nestačil, ovšem „béčko“ FC Vysočina tohoto soupeře v rámci MSFL zaslouženě porazilo 3:1 (1:0). K úvodní vlastní brance přidali přesné gólové trefy Jan Leligdon a František Ptáček. Naši mladíci jsou nyní s 16 body na 7. příčce tabulky.

Rozhodčí: Horák - Trávníček, Páral Diváci: 100
FC Vysočina B: Svoboda – Veselý, Ptáček, Filip, Dobrovolný – R.Demeter (77. Poláček), Leligdon (83. Vacek), Gába, T.Kučera (69. Lovětínský), Kosak - Zelinka.
Slavičín: Mendl – Otépka (64. Jaroš), Šamánek, Bělaška, Hořák (46. Fábry) - Holek, Švach, Hnaníček, Stýskala - Kříž, Melichárek (63. Lysáček).

V úvodu zápasu měli více ze hry hosté, ovšem dlouho se hrálo oboustranně bez šancí. První nebezpečnou akci vypracoval svým krásným centrem T.Kučera v 18. minutě, ovšem Kosak míč nezpracoval ideálně a Mendl měl čas zmenšit mu střelecký úhel a zabránit tak brance. Domácí neuspěli ani ve 26. minutě, kdy Gába překrásně přihrál do uličky Kučerovi, který pádil na branku Mendla avšak přízemní střelou minul! Zasloužený gól přišel ve 28. minutě, kdy Demeter prudce nahrál do vápna Slavičína, kde chtěl Bělaška odvrátit tento míč na roh, ale napálil jej přímo do sítě vlastní branky – 1:0. Brzy nato zcela sám před Mendlem neuspěl Zelinka, ale hostující gólman jej vychytal. Vzápětí po dalším nájezdu neproměnil Kučera, který o metr minul pravou tyč.

I ve druhé půli byla Jihlava lepším celkem. V 54. minutě byl brankář Mendl u míče dříve, než prosadivší se Zelinka. O 2 minuty později už inkasoval. Po závaru v pokutovém území hostů se míč dostal až k Leligdonovi, který brankáře prostřelil – 2:0! Mohl být klid, ovšem domácí vzápětí inkasovali. Po rychlé akci tažené po slavičínském levém křídle se míč dostal doprava k Holkovi, který prostřelil Svobodu – 2:1. Když v 60. minutě Demeter neproměnil další samostatný nájezd na gólmana, tak Vysočina znervózněla. Hosté cítili šanci na bod, byli aktivnější, ale do velkých příležitostí se nedostali. Naopak v 80. minutě Lovětínský kopal standardku, Filip podstoupil souboj o míč s gólmanem Mendlem a Ptáček odražený míč procedil do sítě – 3:1! Tímto bylo o zápasu rozhodnuto. Zvýšení výhry odmítl po přihrávce Poláčka Vacek. Mendl zase nebyl překonán.

„Špatně jsme začali, ale postupně jsme soupeře začali přehrávat. Bohužel, z řady šancí jsme v první části proměnili jen jednu. Když už jsme se ve druhé půli dočkali druhé branky, tak jsme vzápětí hodně zbytečně inkasovali. Začali jsme hrát křečovitě a strachovali jsme se o zaslouženou výhru. Naštěstí jsme vstřelili třetí pojistku,“ oddychl si trenér Josef Vrzáček.