02.11.2014, juniorskaliga.cz

Juniorka prohrála na půdě posledního Třince

Juniorka prohrála na půdě posledního TřinceZápas Juniorské ligy, v němž poslední Třinec hostil pátou Jihlavu, měl být jasnou záležitostí. Domácí se vzepjali k velkému výkonu a nakonec si připsali svoji teprve druhou výhru v probíhající sezóně – 2:1 (0:0). Vysočina doplatila na neproměňování šancí. Uspěla pouze jednou, když se Patrik Demeter trefil z přímého kopu.

Rozhodčí: Machálek – Vysloužil, Cieslar
Třinec: Brych – Zawada, Minařík, Matoušek, Lukáš, Dedič, Voves, Mjuller, Kundrátek, Málek, Kučera. Náhradníci: Orawski – Králiček, Ferenc, Martynek, Gomola.
FC Vysočina: Vejmola – Hron, Kryštůfek, Pedro, Mlakić – Kovář (64. Spirkoski), Ujčík (64. Zábrodský), Demeter, Klusák - Duba, Irobiso (71. Mazel).

Úvodní minuty přinesly především oťukávanou ve středu pole, šance přišly až po patnácti minutách. Jako první se do velké gólové příležitosti probojoval jihlavský Duba, který mířil sám na Brycha a vystřelil do levého horního rohu. Brankář Třince si však připsal skvělý zákrok a šanci zneškodnil. Na opačné straně zahrozil Matoušek, jehož přízemní ránu musel brankář Vejmola vyrážet. Ve 28. minutě ohrozil třineckou bránu Mlakić, jeho ránu z pravé strany však vyrazil gólman Brych nad svou svatyni. Mnohem nebezpečněji Mlakić zahrozil o pět minut později a dalo se hovořit o největší šanci úvodního dějství. To se levý obránce postavil k přímému kopu a svou střelu otřel o tyč Brychovy brány.

Hned zkraje druhého poločasu začaly padat i góly. V 50. minutě poslal třinecký tým do vedení Matoušek, který se prosadil krásnou střelou z pravé strany – 1:0. Vedení Slezanů však netrvalo dlouho, o šest minut později totiž srovnal skákavou a nepřehlednou střelou z přímého kopu Demeter – 1:1. Další vzruch přišel až po 70. minutě hry, kdy vystřelil Lukáš, ale gólman Jihlavy jeho projektil bez větších potíží kryl. S dalším pokusem pak přispěchal Matoušek, ani střelec první branky zápasu však nebyl úspěšný. Domácí se ale nakonec dokázali prosadit. Čtyři minuty před koncem našel Lukáš ve vápně Málka, ten připravil pozici pro Gomolu, který rozhodl, že všechny body zůstanou v Třinci – 2:1.

"Sehráli jsme vyrovnané a důrazné utkání, které Gomola rozhodl v 85. minutě po skrumáži před brankou," řekl po utkání trenér Pavel Procházka.