01.09.2014, Miroslav Fuks

Juniorka v domácím prostředí přehrála Plzeň

Juniorka v domácím prostředí přehrála PlzeňJuniorský tým FC Vysočina zatím pravidelně vozí body z hřišť soupeřů, ovšem na svém stadiónu v tomto ročníku sbíral pouze remízy. Třízápasovou sérii zlomil v dnešním prestižním duelu proti Viktorii Plzeň, který nabídl hned sedm branek a těsné jihlavské vítězství 4:3 (3:2), pod které se brankami podepsali Jan Kosak, Bojan Spirkoski, Patrik Demeter a testovaný nigerisjký hrot Christian Irobiso.

7.kolo, pondělí 1.9.2014, 16:00, Jiráskova
4:3
(3:2)
PlzeňPlzeň

Góly: 7. Kosak, 29. Spirkoski, 45. Demeter (pen.), 55. Irobiso – 12. Doležal, 19. Pernglau, 85. Černý (pen.)
ŽK: 51. Fulnek (JIH) – 45. Adamovič (PLZ)
Rozhodčí: Julínek – Antoníček, Hájek
Diváci: 115
FC Vysočina: Soukup – Klusák (80. Hron), Pedro, Kriegsmann, Mlakić - Fulnek, Spirkoski (68. Zábrodský), Demeter, Kosak – Duba (68. Veselský), Irobiso.
Plzeň: Adamovič – Piroch, Pernglau (58. Ruml), Doležal (66. Hejda), Yoni, Kratochvíl (46. Kule), Mlynařík, Hradecký, Černý, Glazer, Lešek.

Vysočina byla od úvodních minut lepším týmem, zvlášť dobře se vyspal testovaný nigerijský útočník Irobiso. Střelnici však otevřel někdo jiný. Kosak napřáhl a svůj povedený projektil poslal přesně k tyči, Adamovič neměl šanci - 1:0. Vyrovnání přišlo záhy. Ve 12. minutě se nepokrytý Doležal opřel z první do míče a srovnal na 1:1. A najednou se Plzeň dostala do psychické výhody. Kombinace na jeden dotek z minuty devatenácté znamenala dokonce vedení hostů 2:1, přesně se trefil Pernglau. Na Jihlavanech bylo vidět, že moc chtějí. Zvlášť aktivní Irobiso činil soupeřům nemalé problémy. Ve 29. minutě se začínalo prakticky znovu od nuly. Spirkoski potvrdil, že v tomhle utkání ošklivé branky padat nemůžou, a srovnal na 2:2. Do konce poločasu byla Jihlava lepším týmem, za což byla po zásluze odměněna. Ve 45. minutě Irobiso přihrál Kosakovi, jenž obehrál brankáře, ten zatáhl za záchrannou brzdu a sudí nekompromisně pískl penaltu. Její exekuce se ujal Demeter a brankou do šatny určil poločasové skóre - 3:2.

Ve druhé půli už nebylo k vidění tolik fotbalové krásy, výjimkou potvrzující pravidlo byl gól Irobisa z 55. minuty. Aktivní hráč tmavé pleti si naběhl na centrovaný míč z rohového kopu, trknul do něj hlavou a zvýšil na 4:2 pro Vysočinuz. Té ve zbytku zápasu pomalu docházely síly, přesto nedovolila soupeři přílišný tlak. Ten přišel až zhruba v závěrečných pěti minutách. Tlak hostů začal faulem gólmana Soukupa na soupeře v pokutovém území, z čehož vznikla další penaltová šance. Štěstěnu zkusil Černý, který snížil na 3:4 z hostujícího pohledu. Do konce zápasu Viktoria tlačila, seč jí síly stačily, defenziva Jihlavy však byla kvalitní. A tak Jihlava poprvé letos doma vyhrála a znovu prodloužila sérii bez porážky.

14.kolo | FC Vysočina - Plzeň | 2:1
28.kolo | Plzeň - FC Vysočina | 2:0