02.10.2016, Juniorskaliga.cz

Juniorka veze přesvědčivou výhru z Bohemians

Juniorka veze přesvědčivou výhru z BohemiansNa jedničku zvládla Jihlava zápas na hřišti lídra Juniorské ligy Bohemians Praha 1905. V utkání hraném v Uhříněvsi nastřílela pět gólů, když se dvakrát prosadila v první půli a další tři góly přidala ve druhé. Domácí Bohemians se zmohli pouze na jediný gól a potřetí v této sezoně poznali hořkost porážky.

Bohemians 1905Bohemians 1905
9.kolo, neděle 2.10.2016, 11:00
1:5
(1:2)

Góly: 34. Berger – 25. Kolčava, 41. Šerý, 64. Záviška, 67. Záviška, 90+1. Urdinov
ŽK: Křapka – Beseda, Fiala, Sargsyan
Rozhodčí: Franěk – Mokrusch, Hrabovský
Bohemians 1905: Došek – Švec, Křapka, Hradecký, Rothe (46. Kostka), Kuchta (68. Grohmann), Blecha, Vaníček, Vacík, Berger (81. Kučera), Věchtík (60. Horizrál).
FC Vysočina: Rakovan – Tlustý, Vedral, Beseda, Urdinov - Kolčava, Vitásek - Záviška (83. Včelka), Šerý (76. Pěnkava), Novotný (46. Sargsyan) - Fiala (58. Mašić).

Utkání na hřišti v Uhříněvsi začali lépe hosté z Vysočiny. Po úvodních šancích na obou stranách přišel po rohovém kopu centr na zadní tyč, kde se zjevil volný Kolčava a z bezprostřední blízkosti umístil balon do prázdné branky. Domácí však nesmutnili příliš dlouho, o devět minut později se dočkali vyrovnání. Na dlouhý pas za obranu si naběhl volný Berger, jenž z druhého doteku dokázal prostřelit také vyběhnuvšího brankáře Rakovana. Další klíčový moment přišel pět minut před koncem poločasu. Šerý se dostal do brejku, při kličce jej fauloval brankář a byla nařízena penalta pro hosty. K té se postavil sám faulovaný Šerý, který nekompromisní ranou k tyči opět vrátil vedení na stranu Vysočiny.

Ve druhé půli pokračovali hosté v nastaveném trendu a opět byli aktivnějším celkem. Nejprve neuspěl ve své šanci Šerý, jehož hlavička mířila z vápna těsně vedle, ale za pár chvil už se hosté radovali. Záviška si naběhl na dlouhý míč, potáhl si jej do strany a posléze jej prudkou ranou pověsil přímo pod břevno. To nebylo ze strany Jihlavy vše. O tři minuty později vyrazil ránu z levé strany Došek jen před sebe a pohotový Kolčava dorazil balon z první do branky. Celek z Vysočiny měl dále herní převahu, kterou však až do poslední minuty nemohl korunovat brankou. V 90. minutě si domácí nerozuměli při rozehrávce a rozhodčí odpískal malou domů. Hosté dostali možnost v podobě nepřímého kopu, při němž se po rozehrání nakrátko dostal ke střele Urdinov, jenž pumelicí pod břevno uzavřel brankový účet celého zápasu – 1:5. Jihlavští si tak po přesvědčivé výhře odvážejí z Prahy zaslouženě tři body!

„V úvodu utkání byla aktivita na straně domácích, ovšem náš tým se dobře pohyboval a dařilo se nám odebírat míče ve středu hřiště. V ofenzívě jsme však byli nepřesní a zbytečně jsme ztráceli míče. Postupem času jsme se zlepšovali i v tomto směru a dokázali jsme být nebezpeční, což vyústilo v úvodní branku zápasu. Poté se hra vyrovnala, domácí převzali iniciativu a z tlaku vyrovnali. Naše mužstvo se však nepoložilo, přidalo na aktivitě a ještě do poločasu vstřelilo důležitou druhou branku. Po faulu na Novotného ji z bezpečně proměněné penalty zaznamenal Šerý. Do druhé půle jsme vstoupili s cílem zlepšit hru ve středu pole, což se nám povedlo. Jakmile toto zlepšení nastalo, tak jsme domácí začali přehrávat, tvořili jsme si další šance a trvalejší tlak. Rozhodnutí utkání přišlo v rozmezí 64. a 67. minuty, kdy jsme přidali dvě branky. Bohemians se snažili o korekci a několikrát ohrozili naši branku, ovšem gólově neuspěli. Naopak jsme výsledku dali konečnou podobu v závěru. Těší mne, že se nám utkání povedlo výsledkově a ve druhé půli též herně. Jsem rád též za nasazení a přístup hráčů. Doufám, že nás výhra nad lídrem tabulky povzbudí do dalších zápasů,“ řekl zápasu trenér Jan Kameník.

9.kolo | FC Vysočina - Bohemians 1905 | 0:2
23.kolo | Bohemians 1905 - FC Vysočina | 1:0