14.08.2011, Miroslav Fuks

Juniorka vybojovala první body

Juniorka vybojovala první bodyÚspěšný víkend hlavních týmů FC Vysočina završila juniorka. Pod výhře staršího dorostu nad Hradcem a tříbodovém importu „áčka“ ze Sezimova Ústí vybojovala na domácí půdě vítězství nad Zábřehem. Ve 2. kole MSFL si tak připsala první bodový zisk. Úspěchy přinesly gólové trefy Jana Kosaka a Robina Demetera.

Diváci: 80
FC Vysočina B: J.Procházka – Kryštůfek, Filip, Ptáček, Dobrovolný – Šandera, Leligdon (46. Přibyl), Vacek, Kosak - T.Kučera (46. Zeman), Chmelík (61. R.Demeter).
Zábřeh: Toman - Kulíšek, Soušek, Barcal, Kendashki – Bajger (68. Olejník), Šalamoun, Šichor, Krejčíř - Rajnoha, Pospíšil.

Úvodní dvacetiminutovka moc vzruchu před brankami nepřinesla. Domácí juniorka měla územní převahu a držela míč, ovšem nebyla příliš nebezpečná. První příležitost, ovšem hned z kategorie stoprocentních, měl ve 23. minutě kapitán domácích Chmelík, který po prudkém centru Šandery hlavičkoval sám z malého vápna. Trefil jen náruč gólmana Tomana. 27. minuta přinesla krásnou střelu Kučery, která však skončila ve středu branky v náručí gólmana. Ve 32. minutě se na gólmana ze strany řítil Šandera, ale ani on brankáře hostí nepropálil. V 39. minutě se k průniku po pravém křídle odhodlal bek Kryštůfek, na penaltovém puntíku našle Kučeru, který z první mířil nad. Aktivnější domácí se přeci jenom dočkali v posledních vteřinách první půle. Kosak dostal od Leligdona dlouhý míč za obranu a sám před Tomanem se nemýlil – 1:0.

Ve druhé části byli hosté iniciativnější směrem do útoku. Blízko vyrovnání byli ve 48. minutě, kdy Pospíšil postupoval sám na gólmana Procházku, který však jeho kličku vystihl. V 51. minutě po hostujícím rohovém kopu hlavičkoval nebezpečně nad stoper Soušek. V 53. minutě se mohl Kosak opět zapsat do listiny střelců. Neohroženě pronikl do otevřeného vápna hostí, ale Toman řekl "ne". Po několika minutách urputného boje a nepřesností prováhal v 70. minutě šanci Přibyl. Mnohem úspěšnější byl v 77.minutě střídající Demeter. Dvacet metrů před brankou se dostal k míči, postrčil si ho a trefil levou šibenici – 2:0! Zápas zdramatizoval v 83. minutě po standardní situaci Šalamoun, který se nejlépe zorientoval ve vápně a od tyče trefil gól – 2:1. V 86. minutě mohl po závaru v jihlavském vápně vyrovnat Barcal – z první však placírkou přestřelil. V 88. minutě mohl domácí uklidnit Kosak po elegantním uvolnění od Demetera. Gólmanovi stihl udělat kličku, ale jeho přesnou ránu z úhlu dobíhající bek srazil. Domácí i tak zápas dovedli do vítězného konce 2:1.

Přes výhru nebyl domácí trenér Roman Kučera po utkání příliš spokojen: „Náš výkon nebyl optimální, výhru jsme spíše ubojovali. Mrzí mne nezvládání gólových situací, další branky nás mohli více uklidnit. Z naší strany jsem viděl příliš alibismu a nezkušenosti. Každopádně je pro nás první tříbodový zisk povzbuzením."