04.05.2008, Miroslav Fuks

Juniorka zopakovala kolaps...

Juniorka zopakovala kolaps...Čtrnáct dní starý výprask ve Frýdku-Místku (5:0) prakticky zopakovalo „béčko“ FC Vysočina i na Slovácku. Proti domácí juniorce utržilo jasnou prohru 4:1 (4:0) a potvrdilo, že se jí proti tomuto soupeři nedaří. Vždyť v minulé sezóně zde naši mladíci prohráli stejným poměrem a 1:3 podlehli i doma na podzim... Jedinou jihlavskou branku zaznamenal z penalty Michal Pacholík.

Slovácko BSlovácko B
24.kolo, neděle 4.5.2008, 10:15
4:1
(4:0)

Góly: 15., 38. Šturma, 39. Pyclík, 43. Čtvrtníček – 74. Pacholík

Rozhodčí: Bednář - Czene, Šalata

Slovácko B: Fryšták - Sukup, Spazier, Bělaška, Čtvrtníček L. - Čtvrtníček O., Pacl, Perůtka, Filipský (57. Šilinger) - Šturma (77. Ondřejka), Pyclík (67. Rohovský)
FC Vysočina B: Štěpanovský - Bodeček, Wasserbauer, Havránek, Naniáš (36. Benda) – Chlup (75. Chmelík), Nešpor, Pacholík, Netrda (66. L.Procházka) - Rabušic, Böhm

Slovácko do zápasu vkročilo lépe a po několika nebezpečných akcích se už v 15. minutě radovalo z vedení. Ve správný čas byl na správném místě Šturma, jenž doklepl do prázdné branky míč, který před branku dostal Čtvrtníček. Brzy nato mohl v obrovské šanci vyrovnat Böhm, který postupoval sám na Fryšťáka. Ten ale výborným zákrokem gólu zabránil. Na druhé straně měl tutovka Šturma, který šel sám na Štěpanovského. Toho také obešel, dostal se přes křižujícího obránce, ale slabou střelu do prázdné branky ještě stačil další z beků vykopnout. Fotbal nahoru - dolů pokračoval a v šanci se znovu octili hosté, když centr proletěl jen pár centimetrů od hlavy Chlupa. Klíčová branka na 2:0 padla v 38. minutě, kdy se Šturma dostal s míčem do pokutového území, kde mohl přihrát, zvolil ale střelu a trefil ji přímo do šibenice od níž se ještě míč "po anglicku" odrazil k druhé tyči. Rozložená jihlavská obrana potřetí inkasovala za minutu, kdy Šturma uvolnil nabíhajícího Pyclíka, který míč netrefil ideálně, ale do branky ho dostal. Exhibice Slovácka a kolaps Vysočiny pokračoval. Ve 43. minutě Pacl poslal do průniku Pyclíka, jehož přesný centr dostal do branky hlavou Čtvrtníček.
Ve druhé části Slovácko bez větších problémů kontrolovalo hru. Vysočina se snažila kombinovat, hrála bojovně a pokoušela se o korekci stavu, ovšem do šancí se příliš nedostávala. Snížení stavu přinesla až 74. minuta, v níž Pacholík skóroval z penalty. Hosté mohli být naopak rádi, že v závěru neinkasovali pátý gól z vyloženým šancí Slovácka.
„Při nabitém programu posledních dní a absenci Čermáka, Jana Veselého, Pešky a Kříže jsme měli problémy se složením sestavy. Proti velmi dobře hrajícímu Slovácku, které bylo zatím nejkvalitnějším soupeřem na jaře, jsme bohužel dělali hloupé chyby v obraně, které domácí dokázali trestat. Klíčové bylo, že v 19. minutě nevyrovnal na 1:1 ve vyložené šanci Böhm. Ve druhé části jsme se soupeřem srovnali krok, nic to však nemění na zasloužené výhře domácích. Momentálně nemáme formu, přesto se musíme pokusit odčinit poslední výpadky v nadcházejícím domácím duelu proti Brnu,“ uvedl po zápase kouč Roman Kučera.