02.04.2017, Juniorskaliga.cz

Juniorský tým veze nejtěsnější výhru z Třince

Juniorský tým veze nejtěsnější výhru z TřinceTo, co se v sobotu nepovedlo prvoligovému "áčku", to juniorský tým zvládl. V nepříliš pohledném utkání na půdě Třince dokázal udržet čisté konto a v závěru duelu gólově udeřil, když tři body trefil Ladislav Kolčava.

Rozhodčí: Mikyska – Boček, Dresler
Třinec: Adamuška – Velner (46. Melecký), Avdič, Kučera, Bujok – Tobiáš – Chloň (86. P. Novotný), Žyla (C), Lasota, Puczok (66. Pleva) – Latocha.
FC Vysočina: Soukup – Hron, Pedro, Rychetník, Fiala – Kolčava, Vitásek (46. Pěnkava) – Popovič (71. Včelka), Šerý, Novotný – Svatík (60. Sargsyan).

První poločas se nesl v opatrném duchu, v němž přihlížející diváci neviděli příliš zajímavých momentů. Jako první se výrazněji v zápase ozval jihlavský kapitán Šerý, který ze standardní situace o několik metrů minul třineckou branku. Třinečtí si slovo vzali po necelé půl hodině hry. Slibný brejk domácího celku zakončoval Puczok z gólové pozice jen do dobře vyběhnuvšího gólmana Soukupa.

Po poločasovém vystřídání se mírně rozhýbala hra na obou stranách. Činit se poprvé v zápase musel gólman Adamuška, jenž tygřím skokem k tyči vyrazil pěknou Novotného střelu. Následně se více dopředu hnali Jihlavští a vypracovali si dvě slušné příležitosti. Nejdříve Meleckého tvrdou ránu s vypětím všech sil vytěsnil gólman Soukup. V další šanci se poté objevil hostující Šerý, jenž z výborné pozice zcela minul domácí svatyni. Gólové radosti se přesto nakonec dočkali právě fotbalisté Vysočiny. Hronův pas do vápna oslovil nabíhajícího Kolčavu, jenž v poklidu poslal balon za záda bezmocného Adamušky - 0:1. Domácí se sice ještě snažili ve zbývající deseti minutovce tlačit na pilu, ale obrana Jihlavy už Třinec k ničemu nepustila.

"Hrál se oboustranně podprůměrný duel, kterému nesvědčilo velké teplo a nerovný terén, na kterém se nám nedařila kombinace a zbytečně jsme ztráceli balóny. V utkání jsme si vytvořili jen dvě vyložené šance, z nichž jednu jsme dokázali proměnit a to nám stačilo na tři body. Jsem rád, že jsme ve druhé půli projevili větší vůli po vítězství. S hrou však rozhodně nemůžeme být spokojení," řekl k duelu trenér Michal Kadlec.