20.02.2008, Miroslav Fuks

Konfrontace druholigistů ve prospěch Brescie

Konfrontace druholigistů ve prospěch BrescieNejtěžší prověrka fotbalistů FC Vysočina během zimní přípravy skončila porážkou. Jihlava se v rámci italského soustředění utkala se špičkovým celkem italské Serie B (II. liga) Brescia Calcio, která zvítězila 3:1 po poločase 2:1. Úvodní branku utkání vstřelil už v 5. minutě Tomáš Cihlář.

BresciaBrescia
přát., středa 20.2.2008, 15:00
3:1
(2:1)

Góly: 20. Caracciolo, 34. Zambrella, 41. Scaglia – 5. Cihlář
Brescia: I. půle: Viviano - Berardi, Zoboli, Martinez, Owusu - Szetela, Zambrella, Depetris, Vass - Bazzani, Caracciolo. II. půle: Arcari - Berardi, Owusu, Martinez, Zoboli - Szetela, Zambrella, Scaglia, Taddei - Fofana, Feczesin.
FC Vysočina: Šimon – Veselý, Tlustý, Kadlec, Vepřek – Lovětínský, Gába (55. Schneider) – Dupal (60. Šamánek), Böhm (75. Vácha), Cihlář - Faldyna.

Brescia v první půli nasadila i hráče základní sestavy, přesto byli jihlavští, kteří se ujali v 5. minutě vedení. Cihlář si zaběhl za obranu, Gába ho ideálně uvolnil a vicemistr světa do dvaceti let překonal gólmana. Zanedlouho mohl zvýšit vedení Böhm, ovšem ve své šanci neuspěl. Brescia poté otočila skóre ve svůj prospěch. Nejdříve využila chybu středu obrany FC Vysočina a její útočník po centru hlavou srovnal a zanedlouho již vedla 2:1 po zaváhání Tlustého.
Ve druhé části sáhl italský celek k celá řadě střídání, nadále však byl více nebezpečný. Skóre dostalo konečné podoby po rohovém kopu, odraženém míči a následné krásné střele z voleje. Šance Vysočiny, mezi kterými čněl samostatný nájezd Šamánka na gólmana, zůstaly nevyužity.
„Hráči si dnes vyzkoušeli, jaká vysoké úrovně dosahuje špičkový celek II. italské ligy a čemu se ještě musí učit. Věřím, že jim tato konfrontace ukázala jejich rezervy a nedostatky. Přes porážku a určité chyby jsem s našim konsolidovaným výkonem spokojen. Mám z týmu dobrý pocit,“ zhodnotil zápas trenér Karel Marko, který se vyjádřil i k dosavadnímu průběhu italského soustředění: „Našli jsme zde výborné podmínky, nic nám nechybí. Můžeme ladit formu na start jarní části a stále více se zaměřovat na taktiku, individuální činnost hráčů a herní cvičení.“
Doplňme, že již zítra v 15 hodin FC Vysočina nastoupí k přípravnému utkání proti vedoucímu celku 4. nejvyšší soutěže Serie C2, kterým je AC Lumezzane.