08.09.2012, Miroslav Fuks

Ligu odstartovaly bezbrankovou remízu

Ligu odstartovaly bezbrankovou remízuJihlavské fotbalisty vstoupily do své ligové soutěže bezbrankovou remízou proti celku 1.FC Olomouc. Hostující hráčky působily po celý zápas o něco fotbalovějším dojmem, ovšem omlazená sestava fotbalistek Vysočiny držela krok díky bojovnosti. Zápas tak nakonec skončil zaslouženou dělbou bodů.

 
FC VysočinaFC Vysočina
1.kolo, sobota 8.9.2012, 11:00
0:0
(0:0)
1.FC Olomouc1.FC Olomouc
 
Rozhodčí: Reich - Jahoda, Bártová
Diváci: 60
FC Vysočina: Havrdová (3. Pojezná) - Králíková, Z.Žampová, Štefaniková, Dáňová - Macháčková, Šerá, Lačná, Jouklová – Ryšavá, Vinická (84. Sedláková)
 

Komentář

Jihlavanky nastupovaly k prvnímu zápasu nové sezony hned se dvěma absencemi v základní sestavě, když scházela stoperka M.Žampová (zranění ) a nová posila z Brna Burešová, u níž se vyřizuje hostování. I přes toto oslabení se holky dokázaly poprat alespoň o jednobodový výsledek. A ještě se ke vší smůle ve třetí minutě zranila gólmanská jednička Havrdová, ale střídající Pojezná ukázala divákům, že ještě zdaleka nepatří do fotbalového důchodu a přiváděla hostující tým svými výkony k šílenství.

Improvizovaná stoperská dvojice Štefaniková a Z.Žampová měla hodně málo času na sehrání, ale v tomto zápase to zvládly na výbornou. Neztratily se ani nové hráčky. Záložnice Jouklová a v obraně hrající Králíková, obě mladičké patnáctileté hráčky také ukázaly, že se s nimi můžeme počítat. Samozřejmě se v dobrém světle na domácí půdě předvedly i ostatní hráčky, které se zapojily do hry.

Tým z Olomouce přijel do Jihlavy jako favorit a na hřišti to bylo vidět. Měl více ze hry, vytvářel si svou kombinací slibné šance, byl důraznější, rychlejší a v mnoha situacích i fotbalově vyspělejší. Toto však bylo pro holky z Olomouce málo a tak nedokázaly zúročit svůj tlak. Jihlavská děvčata hrála v omlazené sestavě, zato však srdíčkem, a to je mnohdy víc než fotbalový um. I ony si vytvořily několik šancí, ovšem v koncovce zůstaly taktéž nevyužity. Dělba bodů je proto spravedlivá.
„Chtěl bych naše holky pochválit za velmi dobrý výkon. I přes nemalé problémy v letní přípravě, odchodu zkušených hráček a v improvizované sestavě ukázaly, že to s fotbalem v Jihlavě myslí vážně,“ řekl po utkání trenér Josef Žampa.

Fotogalerie

               
 
 
Související
Hráč zápasu

Hráč května 2020

1. hráč měsíce

2. hráč měsíce

3. hráč měsíce

4. hráč měsíce

5. hráč měsíce

 
Aktuálně

Dvacetiletí FC Vysočina - ročník 2014/15

Spokojenost sportovního vedení klubu s jarními výkony vedlo ke snaze udržet pohromadě stávající úspěšný kádr a uskutečnit v letním přestupovém období jen menší kádrové změny. „Především mne těší, že jsme mužstvo neoslabili, protože jsme udrželi dva naše špičkové hráče – Harbu a Masopusta, kteří si řekli o pozornost špičkových klubů.“ Celý článek

 
Servis
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu