05.02.2013, Miroslav Fuks

Na úvod soustředění výhra nad pátým týmem srbské ligy

Fotbalistům FC Vysočina se první herní test v rámci soustředění v turecké Antalyi výsledkově velice podařil. Tým kouče Komňackého přehrál bělehradský klub FK Rad v poměru 1:4 (1:1), když jihlavské branky zaznamenali Lukáš Vaculík z penalty, Václav Tomeček, Lukáš Masopust a Marek Jungr. Nutno dodat, že konečný výsledek je pro 5. celek srbské ligy poněkud krutý a zcela neodpovídá dění na hřišti.

Rad BeogradRad Beograd
Soust., úterý 5.2.2013, 16:30
1:4
(0:1)

Góly: 81. Luković - 35. Vaculík z pen., 47. Tomeček, 52. Masopust, 71. Jungr. ŽK: Milošević (Rad). Rozhodčí: Zirak (POL)
Rad Beograd: A.Jovanović, Vico, Leković, Maraš, Raspopović, Stanojević, S.Jovanović, Pršo, Damnjanović, Đurđević, Vasović. Střídali: Radunović, Milošević, Urošević, Jagodić, Gnjatić, Luković, Đurović, Adamović, Perović, Varga.
FC Vysočina: I. půle: Blažek – Vaculík, Obert, Šourek, Josl – Karlík, Rada – Kliment, Jungr, Kosak – Vaněček. II. půle: Blažek – Gabriel, Tlustý, Kopic, Leibl – Marek, Karlík – Masopust, Jungr, Tomeček – Vašíček.

V turecké Antalyi se hrál zejména v první půli vyrovnaný duel. Srbský byl v prvním poločase o něco pohyblivější a více držel míč. Vysočina na to zareagovala zodpovědným defenzivním blokem a nebezpečnými rychlými protiútoky. Skóre zápasu otevřel Vaculík proměněným pokutovým kopem v 35. minutě – 0:1. Penalta byla nařízena po faulu na Radu.

O výsledku zápasu bylo rozhodnuto už v 52. minutě, neboť Vysočina se hned z kraje druhé půle ujala vedení 0:3. Jihlava soupeře trestala rychlými, přímočarými a jednoduchými protiútoky, po kterých neměli velký problém skórovat krajní záložníci Tomeček a Masopust. Po tomto jihlavském nástupu se hra vyrovnala a v akcích se střídaly oba celky. Přestože srbskému celku nechyběla touha po korekci výsledku, tak musel skousnout ještě jednu gólovou ránu, o kterou se postaral Jungr – 0:4. Bělehradský Rad se nakonec v závěru utkání dočkal gólové odměny po chybě jihlavské defenzívy – 1:4.