Po Vítkovicích si z Vysočiny odvezl čtyřku i Třinec!
Vysočina proti Třinci střelecky navázala na domácí „čtyřku“ do sítě Vítkovic a navíc se zejména ve druhé části prezentovala výrazně lepším herním projevem. O čtyři jihlavské góly se podělili Michael Rabušic, Petr Faldyna, Michal Pacholík a Michal Lovětínský. Výhra Jihlavy při porážce HFK na půdě Hradce Králové vynesla na 2. postupovou příčku tabulky.


Rozhodčí: Bílek - Pelikán, Ubias
Ž.K.: Lisický, Pindor, Janeček
Diváci: 1350
Komentář
V zahajovací sestavě scházel avizovaný zraněný kapitán Petr Vladyka, kterého ve středu zálohy nahradil defenzivnější Jiří Vít. Pozitivem zápasu byl kromě kvalitního výkony a čtyř krásných gólů i premiérový start v zimě zraněného Libora Baláže. Navíc Michal Pacholík svůj první jarní druholigový start po několika minutách přetavil v gól. Úvod zápasu probíhal ve zcela komorním duchu, neboť stále početnější kotel fanoušků FC Vysočina jej na šest minut demonstrativně opustil a zdržel se jakéhokoliv povzbuzování. Důvodem krátkodobého návratu atmosféry dob naštěstí již dávno minulých byl protest proti absenci tradiční děkovačky hráčů po minulém zápase v Bystrci.
Kotel tak přišel o rychlou úvodní branku zápasu, kterou již ve 4. minutě hlavou vstřelil Michael Rabušic. Gól padl po přetaženém centrum Víta, který na malé vápno hlavou ideálně vrátil Kadlec a zde již číhal Rabušic. Brzký gól domácí hráče očividně povzbudil a Vysočina se trvaleji usadila na třinecké polovině. Hosté vedení novým trenérem Čopjakem se ani za nepříznivého stavu do útočení příliš nehrnuli a neustále vycházel ze zajištěné obrany. Domácí se proto i díky vlastním chybám a nepřesnostem nedokázali dostat do větších šancí. Přesto Třinec jednobrankové manko do kabin nedotáhl. Ve 44. minutě se totiž do šestnáctky hostí vřítil Rabušic a Martinčík ho zastavil jen faulem. Míč si na značku pokutového kopu postavil kanonýr Petr Faldyna a s přehledem zvýšil na 2:0.
Úvod druhé půle zastihl Jihlavu v lepším rozpoložení. Třinec zamkla před jeho branku a několikrát ohrozila gólmana Bruka. V 51. minutě si na Svobodův centr naběhl Cihlář, hlavou ale zamířil nad, o pět minut později při závaru neuspěli Vít ani Rabušic. Převaha Vysočiny s menšími přestávkami i nadále pokračovala. V 72. minutě Kadlecův přímý volný kop zhruba z třiceti metrů, jeho pokus byl sražený na roh, ale pořádně protáhl třineckého brankáře. O dvě minuty později se do šance dral Rabušic, ale jeho lob přes gólmana neměl patřičnou razanci a přesnost. Do třetice opět Rabušic se v 76. minutě po obléhání třinecké branky dostal do velice dobré příležitosti, ovšem ze strany napálil pouze břevno. Převaha domácích se tak výraznějšího vyjádření dočkala až v závěru. V 87. minutě za vápnem napřáhl Drga a jeho tečovaná střela se odrazil za brankáře k brankové čáře, kam nejdříve dosprintoval střídající Michal Pacholík. Krásnou tečku dal zápasu v první minutě nastavení Lovětínský, který z pětadvaceti metrů svojí levačkou vypustil projektil a trefil se nádherně přesně do šibenice.
Fotogalerie
U19: Vysoká prohra na Baníku
Jihlavský starší dorost nezvládl venkovní utkání s Baníkem Ostrava a prohrál vysoko 6:0 (2:0). První poločas nevypadal z pohledu Vysočiny zle a z úvodu druhé půle mohli dorostenci dokonce vyrovnat stav utkání, ale ani jedna z větších šancí se neuchytila, a tak začali přidávat branky domácí. Jihlavští se po tomto nevydařeném utkání nachází na 12.... Celý článek
- Marek Jarolím: Porážka nás mrzí, ale s hrou můžeme být spokojení (29.03.2025)
- Ve vyrovnané deštivé bitvě střílela branky pouze Líšeň (29.03.2025)
- Březnové reprezentační branky a starty odchovanců FCV (26.03.2025)
- U16: První porážka v soutěži (26.03.2025)
Vytisknout