07.10.2008, Jaroslav Wollmann

Pohárové utkání rozhodovaly penalty

Pohárové utkání rozhodovaly penaltyTřetí kolo poháru ČMFS odehráli hráči Vysočiny proti Zlínu. Úvod utkání se lépe vydařil hostím, již ve 2. minutě skóroval Libor Žůrek. Domácí na jeho branku dokázali odpovědět až v 74. minutě, kdy se hlavou prosadil Tomáš Kaplan. O postupujícím nakonec musely rozhodnout pokutové kopy. Přesnější mušku měli hráči Zlína, a tak si ve čtvrtém kole proti Jablonci zahrají oni.

3. kolo, úterý 7.10.2008, 17:00
1:2pen
(0:1)
ZlínZlín

Branky: 74. Kaplan - 2. Žůrek, rozhodující penalta Kroča.
ŽK: Kraus, Vyskočil, Musil
Rozhodčí: Jílek - Peřina, Adámková.
Diváci: 850
FC Vysočina: Štěpanovský - Veselý, Gába, Kadlec, Cihlář - Dupal, Urban, Schneider (67. Lovětínský), De Oliveira (45. Gabriel) - Faldyna, Kaplan (82. Tecl)
Zlín: Kořínek - Malchárek, Kroča, Zbožínek, Penner (24. Konečník) - Kraus (61. Musil), Zúbek, Kóňa, Vyskočil (80. Malár) - Bača, Žůrek

Prvoligový Zlín k utkání přistoupil se vší vážností, v níž nescházeli žádné opory. Naproti tomu kouč Marko nechal odpočívat Gabriela, Tlustého, Vepřeka a Lovětínského, navíc se musel obejít bez Rabušice, který byl na srazu reprezentační „dvacítky“, a bez gólmana Vojáčka, jehož trest za vyloučení vypršel právě tímto pohárovým duelem.
Možná právě nov složení obranné čtyřky ulehčilo Zlínu cestu k rychlému vedení. Za domácí stopery dostal míč bleskurychlý Žůrek a prudkou střelou nedal Štěpanovskému šanci. Faldyna mohla takřka vzápětí srovnat na 1:1, ale jinak se v nezvyklém složení hrající Vysočina v první půli spíše hledala. Blízko gólu byl pouze Gába, který po volném přímém kopu hlavičkoval těsně vedle pravé tyče.
V závěru půle musel pro zranění odstoupit De Oliveira a s jeho krajanem Gabrielem přišlo jihlavské zlepšení. Vysočina svého soupeře začala přehrávat a v 74. minutě dokázal vyrovnat Kaplan. Po centru Veselého vstřelil první gól po svém návratu do jihlavského dresu. Zlínu se tak nevyplatila defenzivní hra a k rozhodující brance mu závěrečná čtvrthodina, v níž měl územní převahu, nestačila. Došlo tak na divácky oblíbený penaltový rozstřel.
Bohužel, hned první domácí penaltu gólman Kořínek chytil Kadlecovi. Předtím za Zlín proměnil Žůrek a poté i Malár, Kroča a Musil. Za FC Vysočina proměnil pouze osvědčený exekutor Faldyna a slovenský legionář Urban, Hrdinou rozstřelu se stal Kořínek, který ve čtvrté sérii vychytal Gábu a definitivně rozhodl o zlínském postupu.