12.08.2021, Michal Růžička

Postup do dalšího kola MOL Cupu.

Postup do dalšího kola MOL Cupu.Jihlava naprosto bez problémů postupuje do druhého kola MOL Cupu, přičemž v tom prvním kole vyřadila Polnou jednoznačným výsledkem 4:0. Jihlava byla po většinu času lepším týmem. V zápase se dvakrát prosadil Radek Křivánek a po jedné brance mladý Franěk s Vedralem.

Diváci: 435
Polná: Čermák – Vácha (61. Skryja), Sobotka (72. Drápela), Juříček, Holub (C), Pecina (84. Procházka), Haala, Čížek, Došek (72. Čaloud), Pavlas, Voráč. Náhradníci: Procházka, Skryja, Pernička, Staněk, Čaloud, Drápela, Mezera.
FC Vysočina: Jágrik – Svoboda, Křišťál (61. Ritter), Štefánek (C), Peřina (46. Kolčava) – Tureček, Shudeiwa – Arroyo (20. Chock), Franěk (66. Selnar), Křivánek – Vedral (65. Wilson). Náhradníci: Lancman – Selnar, Wilson, Chok, Ritter, Kolčava.

Jihlava vstoupila do zápasu velice dobře. Už ve 13. minutě otevřel skóre Radek Křivánek. O dvě minuty později mohl zvýšit skoré Filip Vedral, který dostal dobrou přihrávku na hranu pokutového území, odkud okamžitě pálil, ale mířil jen do tyče! Ve 43. minutě Vysočina odskočila na rozdíl dvou branek. Jihlava mířila do brejku, který po kratší kombinaci zakončil úspěšnou střelou Tomáš Franěk, pro kterého to byla první soutěžní branka v mužské kategorii.

Hráči Vysočiny Jihlava neponechali nic náhodě a hned ve 49. minutě vstřelil 3. branku utkání. Radek Křivánek stál ve správnou chvíli na správném místě, protože se k němu po centru od rohového praporku odrazil míč a hráč Jihlavy ho tedy neprodleně poslal k pravé tyči a zvýšil na 3:0. Filip Vedral protrhl střeleckou smůlu z ligových zápasů, kde dosud neskóroval a v Polné zvýšil na 0:4. Jihlava postupuje do druhého kola MOL Cupu.

„Jsem moc rád, že mě trenér dal do základní sestavy. Určitě jsem mu to vrátil dvěma góly. Nebylo to jednoduché utkání, to jsme věděli. Většinou takový to typ utkání je většinou hodně těžký. Podařilo se mi už ve 13. minutě vstřelit gól na jedna nula, což bylo dobré, že jsme se s Polnou netahali o výsledek. Určitě je to důležitý postup. První branku jsem vstřelil po přihrávce Luise Arroya a podařilo se mi to trefit k levé tyči. Druhou branku se vstřelil se štěstím, když se ke mně odrazil balón z rohu. Já jsem byl na odraženém míči, tam jsem si to zpracoval a levačkou jsem vystřelil. Střela byla trošku tečovaná a spadlo to k levé tyči. Měl jsem štěstíčko u druhé branky. Měl jsem asistenci u druhé branky Tomáše Fraňka. Vojta Křišťál dával křižný balón za obranu, já to zpracoval a přihrál Fráňovi pod sebe a on to pěkně trefil,“ ohodnotil dvougólový střelec Radek Křivánek.

Slavoj Polná – FC Vysočina Jihlava 0:4