06.11.2012, Miroslav Fuks

Předzápas skončil ve prospěch Vysočiny

Předzápas skončil ve prospěch VysočinyČtyři dny před vzájemným utkáním Gambrinus ligy změřily síly juniorské týmy Vysočiny a Slovácka. Zápas v první půli nabídl čtyřgólovou přestřelku a vyrovnaný stav 2:2. Ve druhém dějství už se skóre převážilo na stranu domácího celku, který zvítězil 4:2 díky dvěma zásahům Kavky a trefách Urbánka a Klimenta.

Diváci: 50
FC Vysočina: Hanuš – Vokoun (58. Cipruš), Vonásek, Fadrný, Urbánek - Zeman, Štancl – Přibyl (46. Šuta), Koudelka (79. Sodomka), Kliment - Kavka.
Slovácko: Urbánek F. – Ondica, Banasík, Jeleček, Bartoš, Kleiber, Prajza, Zelinka, Břečka, Fojtášek, Křivánek

První šanci zápasu si ve 3. minutě připsali hosté, když střela jednoho z hráčů Slovácka skončila na břevnu. Vedení se však ujali domácí, neboť ve 14. minutě krásně vypálil Kavka zhruba ze třiceti metrů a trefil se parádně k tyči – 1:0. Slovácko však rychle vyrovnalo. V 17. minutě to hostům sice nevyšlo po střele ze standardní situace, jenže o 3 minuty později to bylo 1:1. To Bartoš v samostatném nájezdu ztroskotal na Hanušovi, ale odražený míč dopravil do sítě Kleiber. Další minuty přinesly vyrovnaný boj uprostřed pole, z něhož najednou vzešla druhá jihlavská branka. V 36. minutě se zrodila standardní situace, při níž se ve skrumáži nejlépe orientoval Jan Urbánek, který tak v brance prostřelil svého jmenovce Filipa Urbánka. Slovácko zabralo a ještě před odchodem do kabin se dočkalo vyrovnání. Ve 44. minutě se po Kleiberově přihrávce prosadil Fojtášek.

Úvod druhé půle přinesl zvýšenou aktivitu hostujícího celku. Ve 48. minutě lapil přízemní střelu Zelinky gólman Hanuš, v 55. minutě Ondica prošel přes tři hráče, ale branku netrefil, a tentýž fotbalista o pět minut později trefil Hanuše a ten si balon srazil tak, že se otřel o břevno a vyletěl ven! Na druhé straně Jihlava zahrozila až v 64. minutě, kdy Kliment hlavičkoval jen těsně vedle. Konec zápasu výrazně lépe vyšel juniorce FC Vysočina. V 78. minutě zaznamenal svoji druhou branku v zápase a rozhodl o vítězi Daniel Kavka, který po rohovém kopu zachoval ve vápně soupeře chladnou hlavu, udělal kličku a skóroval – 3:2. tři minuty před konce pak dal výsledku konečnou podobu Kliment po rychlém brejku – 4:2.

"Sehráli jsme vyrovnané utkání, v němž oba celky vyprodukovaly mnoho nepřesností. Hosté byli v první půli důraznější v osobních soubojí. Ve druhé části jsme přečkali dva průniky soupeře, při nichž nás podržel gólman Hanuš. Vítězství jsme získali až v závěru utkání," řekl k zápasu trenér Pavel Procházka.

14.kolo | Slovácko - FC Vysočina | 3:0
28.kolo | FC Vysočina - Slovácko | 1:1