19.09.2013, Miroslav Fuks

Překvapení v závěru odvrátil Kliment

Překvapení v závěru odvrátil KlimentJuniorka FC Vysočina vstupovala do domácího utkání proti Třinci jako favorit, ovšem svoji roli nenaplnila. Houževnatý soupeř byl maximálně efektivní a v první půli se ujal dvoubrankového vedení. Úsilí Jihlavy o zvrat přineslo ve druhém dějství pouze vyrovnání na 2:2 (0:2), když za Vysočinu stříleli Jakub Teplý a Jan Kliment.

10.kolo, čtvrtek 19.9.2013, 13:00, Na Stoupách
2:2
(0:2)
TřinecTřinec

Góly: 53. Teplý (pen.), 90. Kliment – 17. Sporysz, 36. Valachovič (pen.)
ŽK: Šilinger - Preči
Rozhodčí: Marek – Nádvorník, Reich
FC Vysočina: Vejmola (88. Soukup) – Mikula, Pedro, Berky, Šilinger – Kliment, Demeter, Fulnek, Tomovič (46. Kelbler) - J.Kučera, Teplý (86. Levai).
Třinec: Rohel – Byrtus, Samek, Preči, Hála, Valachovič, Sporysz, Adamek, Voves, Švábík, Musiol

Vysočina chtěla rozhodnout hned v úvodu a toužila po první brance zápasu. Šancí však bylo minimum, přičemž tu největší ve 13. minutě Teplý ani Tomovič neproměnili. Situaci předcházela ideální přihrávka Kučery na Teplého, proti kterému si brankář Rohel připsal perfektní zákrok. Následnou dorážkou orazítkoval Tomovič pouze tyčku a hosté se pak již odkopem osvobodili. A v 17. minutě se ujali vedení!  A hosté trestají! Sporysz využil chyby stoperů, dokázal se prodrat k nakopnutému balonu a chytrým lobem překonal Vejmolu – 0:1. Vysočina se poté nutila do tlaku, ale brance v třinecké síti byla dlouho vzdálená. Až ve 33. se Kliment uvolnil na hranici vápna a servíroval přesnou nahrávku na Kučeru, který vypálil z hodně výživný projektil! Tuto dělovku ale ještě hezčím zákrokem zlikvidoval Rohel. V 36. minutě bylo z jihlavského pohledu ještě hůře, neboť Pedro zatáhl po třineckém brejku za záchrannou brzdu a hostující Valachovič s přehledem nařízenou penaltu proměnil – 0:2.

Úvod druhé půle očekávaný velký tlak Vysočiny nepřinesl, ovšem 53. minuta znamenala snížení na 1:2. Z penalty nařízené za hraní rukou se bezpečně trefil Teplý. Šance si i poté z vytrvalé jihlavské snahy rodily těžce. Navíc Třinec byl velmi nebezpečný z brejků. V 66. minutě třinecký Hála napřáhl z dálky a jeho přízemní střelu na vzdálenější tyč s problémy vytáhl na roh Vejmola. V 74. minutě vracel přetažený centr do vápna Kelbler a našel přesně Teplého, tomu ale na malém vápně střela sjela, paradoxně ale nepovedeným pokusem našel Klimenta. Ten ale v mžiku nezareagoval dost důrazně a pouze posunul míč do náruče brankáře Rohela. 78. minutě v tutovce pálil Kelbler jen do boční sítě. V 84. minutě v další příležitosti neuspěl Teplý. Alespoň zaslouženého vyrovnání se Vysočina dočkala v 90. minutě, kdy se do přetaženého centru na kraji vápna z první položil Kliment a šťastným obloučkem vyrovnal na 2:2.

„Věděli jsme, že nás čeká velmi houževnatý soupeř, který je schopen účinně hrozit z brejků Zápas to naplno potvrdil. Měli jsme velké problémy s důraznou a organizovanou hrou soupeře a nedokázali jsme zachytávat všechny jeho brejky. Díky trpělivé hře jsme se dokázali prosadit až ve druhé půli a nakonec jsme se dočkali alespoň vyrovnání po šťastné střele Klimenta. Škoda, že jsme v průběhu utkání řadu šancí neproměnili,“ řekl po utkání trenér Pavel Procházka.