05.02.2011, Miroslav Fuks

Převahu Vysočiny zúročil Jan Kosak

Převahu Vysočiny zúročil Jan KosakJihlavští fotbalisté se v zimní přípravě podruhé střetli s druholigovým celkem a podruhé v tomto utkání zvítězili. Po výhře nad Znojmem taktéž o gól udolali 1:0 (0:0) Zenit Čáslav. Nutno dodat, že zcela zaslouženou výhru trefil v 69. minutě Jan Kosak po přihrávce aktivního Murise Mešanoviće. Za týden se FC Vysočina znovu představí na umělé trávě v areálu Na Stoupách – v neděli 13. února bude od 13 hodin hostit Graffin Vlašim.

přát., sobota 5.2.2011, 11:00
1:0
(0:0)
ČáslavČáslav

Gól: 69. Kosak
Diváci: 150
FC Vysočina: Uvarenko – Veselý, Karlík, Halama, Šilinger (55. Tlustý) – Kopic (62. R.Demeter), Gába, Görner, Cihlář (32. Kosak) – Mešanović, Tecl (46. Bača).
Čáslav: Ducheček – Haniak, Hejný, Ptáček, Kotrba – Šturma, Špidlen, Šísler, Fikejz – Mojdl, Hušťava, střídali: Bárta – Kunášek, Růžička, Džafič.

Vysočina měla po většinu utkání herní převahu, svého soupeře přestřílela 12:5, vytvořila si více nebezpečných možností, ale opět v koncovce nebyla produktivní. Její jediný gólový úspěch se zrodil v 69. minutě, kdy Mešanović vystihl chybnou malou domů Haniaka, neukvapil se a nahrál na penaltu volnému Kosakovi, který našel skulinu mezi dobíhajícími obránci i gólmanem. Na domácím celku byla od počátku vidět snaha vstřelit branky a zvítězit. Nejagilnějším byl Mešanović, který se dostal do první šance již ve 2. minutě, kdy se za obránci dostal k odraženému míči, ale ze strany brankáře Duchečka neprostřelil. V 15. minutě vyrazil k rychlému brejku po rohovém kopu Veselý, našel bosenského kanonýra, jenž se mezi obránci krásně uvolnil, ale na strážce branky nevyzrál. Čáslavský gólman uspěl i ve 22. minutě ze souboje s Cihlářem, který ho nestihl prostřelit. Ve 34. minutě hlavičkoval tísněný Halama po centru Mešanoviće nad.

První vzrušení druhé půle přinesla podařená střela Jana Kosaka ze 47. minuty, kterou Bárta vyrazil nad. Další minuty přinesly tradiční agresivní boj na umělé trávě bez větších příležitostí. Změnu přinesl jihlavský gól v 69. minutě. Poté Čáslav začala více útočit, ovšem zároveň vytvářela okénka ve své defenzívě. Branku však již nepřineslo čáslavské platonické obléhání branky Vysočiny, ani jihlavské brejky. Nejblíže byl po standardce Görnera Bača, který trefil pravou tyč a poté dvakrát aktivní Mešanović, který beky Zenitu velmi zlobil. Nejprve střílel v 75. minutě nad po přihrávce Kosaka a neuspěl ani v nadějnější pozici v 82. minutě, kdy se prosadil přes stopery a jeho ránu z hranice vápna gólman vyrazil.

„Jsme rádi, že jsme vyhráli a udrželi čisté konto. Na hřišti se však odehrával spíše boj, než fotbal. To je však tradiční rys zápasů na umělé trávě. Určitě jsme si zasloužili vyhrát, neboť jsme si vytvořili více nebezpečných šancí. Výhra pro nás představuje povzbuzení do dalšího tréninkového procesu. Těší mne fakt, že do utkání naskočili uzdravení Tlustý a Bača. Naopak jsme šetřili Gavriće, Gabriela a Tomáše Kučeru. Na druhou stranu bych rád zdůraznil, že v zápase bylo z naší strany mnoho nedostatků, kterých jsme si vědomi,“ řekl po zápase trenér Josef Vrzáček.

4.kolo | Čáslav - FC Vysočina | 0:0
18.kolo | FC Vysočina - Čáslav | 3:0