11.02.2012, Miroslav Fuks

Proti Pardubicím si zastříleli mladíci

Proti Pardubicím si zastříleli mladíciFotbalisté FC Vysočina si k prvnímu a zároveň poslednímu utkání na domácí půdě v rámci zimní přípravy pozvali druhý celek ČFL FK Pardubice. Jihlavští s ohledem na pondělní duel v Českých Budějovicích nasadili kombinovanou jedenáctku, která se představila ve velmi efektivním a gólovém světle. Pod výraznou výhru 6:1 (4:1) se přesnými zásahy podepsali výhradně mladíci - dvakrát Jan Kliment a Martin Štancl a jednou Petr Kolařík a David Vacek.

Diváci: 50
FC Vysočina: Rožník – Kryštůfek, Kolařík, Komárek, Gavrić – Veselý, Vacek, Karlík, Kliment – Tecl (46. Sedláček), Štancl (55. Jungr)
Pardubice: Žák (46. L. Zavřel) - Přibyl, Prorok, Hudec (35. Javůrek), Šejvl - Dittrich (70. V. Kakrda), Jeřábek, Petrus, V. Kakrda (46. Kudrna), Rešetár (46. Hundák) - Brychta.

Mnozí fanoušci do promrzlého areálu Na Stoupách dorazili s lehkých zpožděním a na ukazateli skóre už svítilo domácí vedení 1:0. Po ukázkové spolupráci se o něj postarali v 1. minutě útočníci Tecl a Štancl. Pardubický celek se snažil o kombinaci, ale narážel koncentrované defenzivní šiky Vysočiny. Navíc domácí hráči nevynechali jedinou příležitost k postupnému útoku či rychlému brejku. Ve 28. minutě vybojoval míč Vacek, na křídlo uvolnil Veselý, ten míč posunul na Tecla, který před brankou našel Klimenta. Mladý levý záložník nebyl v lehké pozici, ale míč dokázal napálit do sítě - 2:0. O 4 minuty později už to bylo 3:0. Veselý získal zdánlivě ztracený míč, nahrál Kryštůfkovi a ten poslal centr do vápna. V konkurenci stoperů a brankáře Pardubic se prosadil hlavičkující mladík Štancl. Na poločasových 4:0 zvýšil ve 42. minutě svým druhým gólem Kliment. K míči se dostal po předchozí kombinační akci Tecla s Veselým a šikovném přepuštění míče od Štancla.

Pardubičtí trenéři v krátké poločasové pauze neskrývali svoji hlasitou nespokojenost a hostující hráče to nabudilo k dobrému startu do zápasu. Ve 3. minutě druhé půle byl Rožník bez šance po přihrávce z pravého křídla a zakončení Petruse. V poli se poté odehrával poměrně vyrovnaný zápas, ovšem do konce zápasu zase stříleli pouze jihlavští. V 56. minutě kopal roh Karlík, na prvním tyči ho hlavou posunul na zadní tyč Kliment a zde číhal pohotově skórující stoper Kolařík. Skóre zápasu dal konečnou podobu v 66. minutě Vacek. Naběhl si na dlouhý míč za obranu, doběhl ho dříve než brankář Zavřel, elegantně si ho přehodil a poté přeloboval i dobíhající obránce - 6:1.

„Jsem samozřejmě spokojen s výsledkem, všem ten je pro Pardubice trochu krutý, neboť dnes předvedli dobrou mezihru. My jsme však trestali chyby a byli jsme gólově hodně efektivní.  S ohledem na pondělní zápas v Českých Budějovicích jsme tým rozdělili na dvě skupiny a hráči tak dostali možnost odehrát celých 90 minut. Těší mne, že do přípravného utkání po menším zranění zasáhl i Jungr," řekl k utkání trenér Roman Pivarník.