24.01.2009, Miroslav Fuks

Rapid Vysočině vrátil pět let starou porážku

Rapid Vysočině vrátil pět let starou porážkuRapid Vídeň - druhý tým rakouské ligy a loňský mistr – dnes FC Vysočina stejným brankovým poměrem vrátil pět let starou porážku ze zimního přípravného duelu. Jihlavský tým na vyhřívaném vídeňském trávníku prohrál 2:1 (1:0), když se za hosty krásně trefil z přímého kopu kapitán Petr Faldyna.

Rapid VídeňRapid Vídeň
přát., sobota 24.1.2009, 14:00
2:1
(1:0)

Branky: 14. Thonhofer, 59. Jelavic – 89. Faldyna
Diváci: 1000
Rapid Vídeň: Hedl (80. Kovacevic) - Kayhan (70. Prokopic), Patocka, Eder (46. Tokic), Dober - Ketelaer, Pehlivan (75. Harding), Hofmann (75. Sandic), Thonhofer - Jelavic, Gartler (60. Trimmel)
FC Vysočina: Vojáček – Gabriel, Tlustý, Kadlec, Cihlář – Veselý, Lovětínský, Dupal (62. Urban), Bogdanov – Faldyna, Simr (46. Vydra).

Kouč Karol Marko se musel krom avizovaného Gáby obejít i bez lehce zraněného Štohanzla. Naopak se poprvé v zimě představil slovenský legionář Urban.
Před zhruba tisícovkou fanoušků na Hannapi-Stadion začala lépe Vysočina, když už ve 4. minutě trefil tyč Veselý. Jako první se však radoval Rapid, neboť ve 14. minutě po prohraném souboji Cihláře z levé strany našel Hofmann Thonhofera, který nádhernou střelo skóroval. Chvíli nato Vysočina opět orazítkovala Hedlovu bránu, konkrétně se jednalo o pokus Simra. Na domácí straně v první půli nebezpečně usilovali o gól Hofmann, Patocka a Gartler.
Jedna z možností rakouského mistra vedla ke gólu v 59. minutě. Velmi dobře hrající Thonhofer našel útočníka Jelavice, který skóroval – 2:0. Na konečných 2:1 snížil po faulu na mladíka Vydru Faldyna, který ze 17ti metrů přesně trefil přímý kop. Vysočina nakonec mohla získat překvapivý bod, ovšem Bogdanov v posledních chvílích zápasu vyloženou příležitost neproměnil.
„Už před zápasem nám bylo jasné, že nám bude dělat problém návrat na přírodní trávu, na níž jsme stáli naposledy v polovině listopadu, a že se nacházíme v jiné fázi přípravy, což se projeví na našem horším pohybu a rozehranosti. Toto se v zápase skutečně ukázalo. Domácí byli živějším týmem a nám některé kombinace nevycházeli. Rozhodně však šlo o výbornou prověrku a náš výkon v ní byl ještě lepší, než na Spartě. Zápas hodnotím velmi vysoko, . Hráči se v tomto týdnu vypořádali nejen s enormními tréninkovými dávkami, ale i se dvěma devadesáti minutovými duely proti špičkovým týmům,“ zhodnotil přípravný duel trenér Marko.