26.02.2018, Miroslav Fuks

Senzace! Vysočina veze první venkovní body z dosud neporažené Plzně!

Senzace! Vysočina veze první venkovní body z dosud neporažené Plzně!V Plzni se zrodila prvotřídní senzace na úkor jasného lídra HET ligy! Fotbalisté Vysočiny, kteří v předchozích osmi venkovních zápasech nezískali ani bod, zvítězili na stadiónu dosud neporažené Plzně! Jediný gól zápasu vstřelil ve 22. minutě po rohovém kopu stoper Petr Tlustý. Jihlava tak po výhře nad Slavií korunovala svůj fantastický vstup do jarní části ligy!

Diváci: 4138
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Hořava (84. Kovařík), Hrošovský - Petržela, Čermák (63. Ivanschitz), Zeman (63. Petržela) – Krmenčík. Náhradníci: Hruška – Hájek, Havel, Živulić.
FC Vysočina: Rakovan – Vaculík (87. Klíma), Tlustý, Buchta, Schumacher – Fulnek (70. Holík), Levin, Urblík, Zoubele (76. Nový) – Dvořák, Ikaunieks. Ke střídání: Valeš – Štěpánek, Mara, Popović.

Kouč Martin Svědík dal důvěru stejné jedenáctce, jako v úvodní jarní bitvě proti Slavii Praha. Změna nenastala ani na lavičce náhradníků.

Už zhruba v 15. sekundě mohl padnout první gól, když Dvořák přiklepl Ikaunieksovi a ten zhruba z třiceti metrů vyslal překvapivý pokus, jenž těsně přeletěl břevno! V 18. minutě se  centr domácích z pravé strany snášel k nabíhajícímu Hejdovi, tomu se však nepovedlo zakončit ideálně. Vysočina se prezentovala aktivní, bojovným a běhavým fotbalem a ve 22.  minutě byla odměněna brankou. Levin zahrával rohový kop, který prodloužil Buchta, od něj se dostal k Zoubelemu a následně na malé vápno k Tlustému, jenž se z první trefil pod břevno – 0:1! V 29. minutě Krmenčík po nákopu vybojoval balón, přiklepl na Čermáka, jenž v dobré pozici pouze napálil blokujícího Buchtu. Po půlhodině hry se dostal ke střele Krmenčík, ale pouze vyprášil Rakovanovu náruč. Na druhé straně to  mohlo být 0:2, když se po malé domů dostal pod tlak Kozáčik, kterého obral o míč Ikaunieks, ovšem z úhlu trefil jen boční síť! V závěru poločasu se hráči v bílém dostali pod tlak Viktorie, o všem Krmenčík nadějnou pozici nevyužil a trefil jen připraveného jihlavského gólmana.

Plzeň druhou půli zahájila dle očekávání aktivně a územním tlakem. V 54. minutě se po Zemanově centru dostal k hlavičce Krmenčík, ale reprezentační útočník našel jen připraveného Rakovana. V 60. minutě Limberský našel ve vápně Krmenčíka, jenž vypálil pohotově bodlem, ale pouze na náruče Rakovana. V 68. minutě se uvnitř vápna dostal k ráně Kopic, ale přestřelil. V 71. minutě mohl skórovat Ikaunieks, když dostal z pravé strany balon na hlavu uvnitř pokutového území a míč dokázal usměrnit na branku, Kozáčik byl ale pozorný. Slovenského reprezentačního gólmana v 76. minutě ohrozil i Buchta, ovšem odražený míč po standardní situaci z hranice vápna zakončil nedůrazně. V 77. minutě Řezník nejprve přetáhl svůj centr na dobře nabíhajícího Kopice, následně vyslal na jihlavskou branku pěknou střelu z těžké pozice Hrošovský, Rakovan ale podržel svůj tým. Hrošovský neuspěl ani o tři minuty později s technickou střelou ze střední vzdálenosti. V 82. minutě v plzeňském vápně předvedl parádní sólo Levin, které však pohřichu nebylo zakončeno střelou na branku. V 86. minutě Rakovan dokázal vyškrábnout nebezpečnou hlavičku. A plzeňští hlavičkáři neuspěli ani při následném rohu. Plzeň v závěru tlačila, měla závary a jednou se dožadovala pokutového kopu za ruku Holíka. Neuspěla však a tak všechny tři body senzačně putovaly na Vysočinu!

4.kolo | FC Vysočina - Plzeň | 1:2
18.kolo | Plzeň - FC Vysočina | 0:1