11.08.2024, David Kavka

U17: Bod na startu sezóny

U17: Bod na startu sezónyMladší dorost odstartoval nový ročník nejvyšší dorostenecké ligy mladšího dorostu remízou 2:2 (1:2) na hřišti Zlína. Jihlavští v prvním poločase vedli zásluhou Tobiáše Rittera a Matyáše Tomka, ale nedokázali vedení udržet do konce a v 70. minutě si vstřelili vlastní branku. V příštím kole přívítají na domácím hřišti Sigmu Olomouc.

Diváci: 50
FC Vysočina: Kadlec - Urbánek (86. Pojman), Hnízdil, Tlačbaba, Maděra (69. Říha) - Ritter, Pospíchal (59. Kasáček), Novotný, Liška - Krahula (45. Boháček), Tomek

"Vstup do nového ligového ročníku nám vyšel na jedničku, alespoň co se týče herního projevu. Od úvodních minut jsme domácí ukázkově přehrávali a pohlednými kombinacemi si vytvořili půltucet jasných brankových příležitostí. Ve druhé minutě jsem šli sami na brankáře. Poté dvakrát gólová šance ze strany, kde ani následné dorážky nebyly proměněny. Do vedení jsem se dostali po secvičeném signálu z rohového kopu. O chvíli později přišla fotbalová lahůdka a milimetrový přízemní centr, který na zadní tyči dorazil osamocený hráč. Domácí se dostali těsně před poločasem ke standardní situaci, která k údivu všech skončila šťastně v síti. Ve druhém poločase jsme nadále dobře kombinovali, ale tempo ve velkém horku pomalu upadalo. Vyrovnání se Zlínu podařilo po rychle rozehraném diskutabilním faulu. V křídelním prostoru hráč nacentroval a my jsme si míč srazili smolně do brány. V koncovce utkání jsme sahali na tři body. Enormní tlak vyústil nejdříve v nepovedenou dorážku, následovaný melou v malém vápně, kdy jsme několikrát trefili hráče na brankové čáře a když pumelice z vápna orazítkovala spojnici, bylo jasné, že se body budou dělit.
Dnes jsme velice smutní ohledně výsledku. Předvedená hra splňovala všechny parametry, které jsme si na začátku řekli, pouze nás zradila koncovka. Pokud by poločas skončil 5:0 nemohl by se nikdo divit. Poté do hry několikrát zbytečně vstoupil rozhodčí a své podivné výroky zakončil jednou jedinou nastavenou minutou v závěru utkání." rozpolceně hodnotil utkání trenér Pavel Benda.

„Výsledek je pro nás uspokojivý, neboť v tomto utkání jsme tahali za kratší konec a museli jsme dohánět dvoubrankové manko,“ připomněl zlínský trenér Radek Matulík. „Kluky bych rád pochválil za to, že se ani za nepříznivého stavu nepoložili a utkání, které se pro nás nevyvíjelo dobře, dokázali alespoň zremizovat. Při troše štěstí jsme mohli výsledek i zcela otočit, ale nebylo by to spravedlivé,“ naznačil zlínský kouč, že celek z Vysočiny měl ke třem bodům přece jenom blíž.