18.08.2024, David Kavka

U17: Na bod ze Zlína nenavázali

U17: Na bod ze Zlína nenavázaliMladší dorost U17 v úvodním domácím duelu nejvyšší soutěže nenavázal na cenný bod ze Zlína a na svém trávníku podlehl silné Olomouci. Gólman Štěpán Kadlec musel hned pětkrát lovit míč ze své sítě - 0:5 (0:2).

2.kolo, pátek 16.8.2024, 13:15
0:5
(0:2)
OlomoucOlomouc

Branky: 6. Horák, 27., 60. Křiklava, 68., 85. Kimel
Diváci: 40
FC Vysočina: Kadlec - Urbánek, Hnízdil (77. Pojman), Tlačbaba, Maděra (45. Říha) - Ritter, Pospíchal (65. Moravec), Novotný, Liška (45. Kasáček) - Tomek, Krahula (57. Boháček)

"V prvním domácím utkání v celostátní lize mladšího dorostu jsme nenavázali na skvělý herní výkon ze Zlína. V opravdu horkém počasí jsme od začátku tahali za kratší konec a během úvodního poločasu jsme si vytvořili pouze jedinou šanci, kterou hráč vykopl z brankové čáry. Hostující Olomouc nás přehrávala chytrostí, dobrým pohybem a využila každé naše zaváhání. Při vedoucím gólu jsme nejdříve přežili závar v malém vápně, ale naší nedůsledností jsme soupeři nabídli pohodlně skórovat. Dvoubrankové vedení vzniklo po individuální chybě a sérii nedostoupení volných hráčů. Po poločasové rozmluvě a dvojici střídání jsme věřili v aktivnější nástup do druhého dějství. Bohužel jsme si ale vstřelili vlastní gól, který byl už jen poslední kaňkou po zbytečné ztrátě uprostřed hřiště. Hosté pohodlně kontrolovali utkání, několikrát zahrozili z rohového kopu a přidali další dva zásahy. Naší bezmoc korunovaly dvě šance, které pozorně brankář lapil.
Dnes jsme nebyli ochotni se přizpůsobit tempu soupeře. Nedůsledné bránění, špatné vystupování v obranné řadě, první dotek. Nevyšlo nám, troufám si říct, nic a takto silný soupeř trestá každé zaváhání. V náročném programu musíme rychle přepnout a připravit se na další utkání." hořekoval trenér Benda.

Hodnocení trenéra Jana Krajčoviče: „Jeli jsme do Jihlavy dobře naladění po vysokém domácím vítězství nad Plzní. Zároveň jsme ale věděli, že nás čeká dobře kombinující a houževnatý tým. To se i potvrdilo, ale měli jsme za cíl do tohoto utkání dobře vstoupit. To se nám podařilo – herně i šancemi. Také bylo důležité, že jsme v první půli vstřelili dva góly. Padly po dobrých kombinacích. Myslím, že jsme se zaslouženě dostali do vedení.“ „Byť počasí bylo pro fotbal velmi náročné, snažili jsme se být kompaktní v obraně a nebezpeční v útoku. To se nám i dařilo. Soupeř hrozil jen ojediněle.“ „Po změně stran jsme chtěli navázat na výkon z prvního poločasu. Celý tým musím pochválit za velmi dobrou obrannou činnost. I nadále jsme si vytvářeli další a další šance. Pět vstřelených gólů je velmi dobrou vizitkou celého týmu, zároveň jsem rád i za nulu vzadu. Kluci byli velmi disciplinovaní.“