21.10.2024, David Kavka

U17: S lídrem tabulky bez bodu

U17: S lídrem tabulky bez boduJihlavští mladší dorostenci doma nestačili na lídra tabulky z pražské Slavie a prohráli 2:6 (1:3). Úvod do utkání ale vypadal pro Vysočinu velmi dobře, když se už v 12. minutě trefil Matyáš Tomek. Sešívaní ale bohužel už do poločasu utkání otočili. Druhý poločas se odehrával v podobném duchu, kdy Slavia přidala další tři branky a domácí dokázali již jen snížit stav v 62. minutě brankou Milana Urbánka. Mladší dorostenci se tak stále nachází na 14. místě tabulky a v příštím kole je čeká výjezd do Jablonce.

11.kolo, sobota 19.10.2024, 15:15
2:6
(1:3)
SlaviaSlavia

Branky: 12. Tomek, 62. Urbánek - 21. (PK), 38., 44., 78. Potměšil, 69. Brázda, 75. Palaščák
    ŽK: 57. Tlačbaba
    Diváci: 80
FC Vysočina: Hruša - Urbánek (77. Maděra), Říha, Hnízdil, Tlačbaba (58. Pospíšil) - Novotný, Liška (68. Pelikán), Ritter, Hink (45. Moravec) - Tomek, Krahula (58. Boháček)

"Do domácího utkání jsme vstupovali s velkým elánem a chtěli tak odčinit vysokou prohru z minulého týdne a připsat si cenný skalp dalšího pražského S, tentokrát Slavie. Po velice aktivním úvodu, kdy nám soupeře nedaroval ani centimetr místa jsme opět, již několikáté utkání za sebou dokázali vstřelit rychlou úvodní branku. Parádní pas do otevřené obrany, klička brankáři a už jsme křičeli gól. Neuběhla ani minuta a už jsme pelášili znovu sami na bránu, ale famózní obranný zákrok vše překazil. Hosté měli také několik skvělých šancí, všechny zůstaly ale nevyužity. Vyrovnání přišlo po naší nedovolené hře rukou v pokutovém území a následné penaltě. Od té doby slávisté přebrali otěže utkání a do poločasu stihli ještě dvakrát udeřit. Rychlý kontr a znamenité zakončení znamenalo vedení a pohotová střela z úhlu pod břevno určila výsledek první půle.
Po změně rozestavení ve druhé části jsme se postupně dostávali k vápnu soupeře a povedlo se nám snížit. Prudká střela od tyče neměla chybu. Kdo z přihlížejících čekal, že to byl nejhezčí gól dne, tak se hrubě mýlil. Agilní záložník si po odvráceném rohu nabral míč, vymíchal dva hráče a neskutečnou střelou z velké vzdálenosti rozezvučel snad i tribunu Sever ve Vršovicích. My jsme se už na nic nezmohli a Slavii dovolili další dvě trefy. Ta první, laciná přišla po rohovém kopu, kdy osamocený hráč hlavičkoval do branky. Druhá, ale krásná ve stylu strčko-brčko ukončila utkání.
Odcházíme velice zklamaní, jelikož jsme zaostávali ve všech herních činnostech. Organizovaný, agresivní soupeř nám ukázal, že musíme opravdu ještě víc pracovat a věřit si. Kvalita na míči a hlavně v situacích jeden na jednoho byla dnes značně viditelná." vyzdvihnul slávisty trenér Benda.

Hodnocení hlavního trenéra U17 Milana Titěry: „Úvod utkání jsme zvládli a zatlačili soupeře do defenzivy. Bohužel úvodní šance jsme tentokrát neproměnili a z první příležitosti soupeře inkasovali. Vyrovnat jsme nedokázali ani po třech samostatných únicích. Pomohla nám penalta po ruce soupeře ve vápně, kterou Potměšil proměnil. Ten do poločasu zvládl skóre otočit po tvrdé ráně a střele uvnitř vápna. Druhou půli jsme pokračovali v aktivní a intenzivní hře, ale z několika šancí jsme nenavýšili vedení a soupeř po brejku snížil. Zápas zlomila dělovka Brázdy. Do konce jsme přidali ještě dvě branky. Naši hráči v zápase předvedli velkou intenzitu a atakovali jsme nejlepší výkon v sezoně.“