09.09.2018, Miroslav Fuks

U19: Další důležitá výhra - nad Pardubicemi

U19: Další důležitá výhra - nad PardubicemiStarší dorost U19 si připsal další důležitou výhru v nejvyšší soutěži. V 5. kole na svém stadiónu porazil Pardubice 3:2 (3:1), čímž se po pěti odehraných kolech dostal na metu osmi bodů. Pod brankově úspěšnou první půli se podepsali Radek Křivánek, Jiří Šrámek a Václav Havlín.

5.kolo, sobota 8.9.2018, 11:00, sestřih
3:2
(3:1)
PardubicePardubice

Góly: 8. Křivánek, 14. Šrámek, 36. Havlín – 14. Pekárek, 90. Stýblo
ŽK: 88. Pojezný – 71. Žahourek, 89. Pavlas
FC Vysočina: Lancman – T. Svoboda, Crha, Pojezný, Havlín – Trinh, Pavlas (81. Malata Mir.) – Lokvenc (74. Točík), Ritter (66. Shudeiwa), Křivánek – Šrámek.
Pardubice: Horníček – Gočaltovský, Boura (63. Stýblo), Pavlas, Suchochleb, Novotný (81. Sytko), Žahourek, Pekárek, Hofman (88. Malinský), Kubart, Špatenka.

„V první půli se hrál klasický dorostenecký fotbal, kde se hrálo oboustranně velmi útočně. Naše pravá strana byla hodně aktivní a díky ní jsme šli do vedení, když se po centru T. Svobody prosadil Křivánek. Po chvíli jsme si z rohového kopu nechali srovnat. Naštěstí jsme ihned odpověděli nejlepším možným způsobem a po nakopnutém míči Pojezného a chybě pravého stopera Pardubic šel sám na bránu Šrámek, který přesně zakončil. Myslím, že toto byl velmi důležitý okamžik utkání. Navíc jsme do poločasu odskočili na rozdíl dvou branek, když se po Křivánkově akci, tváří v tvář brankáři Pardubic nemýlil Havlín. Druhá půle již byla více opatrnější. Pardubice neproměnili svoji největší šanci z rychlého protiútoku po našem rohovém kopu a zaváhání Trinha. Kontaktní gól přišel pro Pardubice již velmi pozdě, a tak si připisujeme skvělé tři body. Závěr utkání mě dosti mrzí. Takto se domácí vítězný zápas nesmí dohrávat," zdůraznil závěrem trenér Kamil Průša.