12.08.2018, Miroslav Fuks

U19: Do ligy vstoupili porážkou s Mladou Boleslaví

Starší dorost U19 v sobotu po roce znovu otevřel brány nejvyšší soutěže. V domácím duelu s Mladou Boleslaví doplatil na svojí nízkou produktivitu a inkasované branky, které orámovaly závěr obou poločasů. Hosté si z Jihlavy odvezli výhru 0:2 (0:1).

Diváci: 150
FC Vysočina: Lancman - T.Svoboda (77. Mir.Malata), Crha, Pojezný, Havlín - Pavlas - Lokvenc, A.Svoboda (64. Šrámek), Ritter, Růžička (77. L.Trnka) - Křivánek.
Ml. Boleslav: Štipl – Zmij, Para (65. Pech), Bičiště, Skramuský, Milner (89. Pour), Provazník (C), Mašek, Böhm, Bárta, Blažíček (80. Nejeschleba).

Pozápasový komentář trenéra Kamila Průši: "V první desetiminutovce jsme si vytvořili územní převahu a hlavně z naší pravé strany jsme byli nebezpeční. Lokvenc a Křivánek se dostali k zakončení, kterému však chyběla přesnost. Následně se do hry začal dostávat soupeř, který nás zlobil převážně rychlými protiútoky. Ve dvou třech případech nás perfektními zákroky podržel Lancman. Až v samotném závěru první půle již na přesně provedenou akci nestačil. Zde musím říci, že jsme míč zcela zbytečně ztratili, nedokázali jsme protiútok přerušit a nestihli jsme se vrátit. Takovéto chyby se nám neustále opakují! Ve druhé půli jsme byli aktivnějším týmem, vytvořili jsme si tlak, ovšem bohužel bez větších šancí. To hosté měli dvě stoprocentní šance. Jednou branku přestřelili a jednou nás dvojitým zákrokem opět zachránil výborný Lancman. Minutu před koncem měl Crha na hlavě vyrovnání. Bohužel nebyl dostatečně razantní a přesný, a tak nás z posledního protiútoku Boleslav potrestala podruhé. V zápase jsme určitě nebyli horším týmem. Soupeř byl hratelný. Největším rozdílem byl však v kvalitě práce s balonem v předfinální a finální fázi. Zde jsme pořád zbrklí, kdežto soupeř mnohem klidnější a kvalitnější. Škoda, že se dnes nedařilo našim ofenzivním hráčům tak, jak bychom si všichni přáli. Bez vstřeleného gólu nemůžeme pomýšlet na výhru!“